×

Ekipa programu „Nasz nowy dom” wróciła do jednej z rodzin. Nie rozpoznała domu

Ekipa „Nasz nowy dom” wróciła do jednej z rodzin, której pomogła. Po kilku miesiącach nieobecności dom zmienił się nie do poznania! Architekt Maciej Pertkiewicz doskonale zapamiętał moment powrotu.

Ekipa „Nasz nowy dom” – trudne zadanie

Maciej Pertkiewicz to jeden z architektów, pracujących przy programie Polsatu „Nasz nowy dom”. To spod jego ręki wychodzą projekty, które zmieniają życie uczestników programu na lepsze. A do zmiany jest bardzo dużo. W większości przypadków ekipa programu prace zaczyna właściwie od zera, ponieważ w domach brak bieżącej wody, prądu czy dostępu do kanalizacji.

W wywiadzie, którego Pertkiewicz udzielił serwisowi kobieta.wp.pl, architekt wyznał, że czasem jest naprawdę ciężko.

Problemem tych rodzin jest to, że one są po prostu niewidzialne. Dookoła ładne domy, mieszkają sąsiedzi i nikt im nie pomógł. Nie pomógł, bo te rodziny wstydzą się prosić o pomoc. Żyją w biedzie i marazmie, nie wiedzą, od czego zacząć, żeby poprawić swoją sytuację.

– mówi Pertkiewicz.

Ekipa Nasz nowy dom
Facebook

Powrót do jednego z domów

Choć program jest emitowany od 2013 roku, wciąż cieszy się ogromną sympatią widzów. Do tej pory powstało 15 serii programu, ale powstają kolejne. Nowe odcinki widzowie mogą śledzić od 3 marca. Ekipa przeprowadziła 24 nowe metamorfozy. Chociaż było ich już wiele, architekt Maciej Pertkiewicz doskonale pamięta pracę przy poszczególnych domach.

Ekipa Nasz nowy dom
Facebook

Relacja z uczestnikami programu nie kończy się w momencie odjazdu ekipy. Rodziny nie zostają pozostawione same sobie.

Zazwyczaj po kilku, kilkunastu miesiącach mamy informację, co dzieje się u rodzin, które wystąpiły w programie. To jest budujące, bo wiele z nich zmieniło swoje życie dzięki temu

Maciej Pertkiewicz szczególnie dobrze zapamiętał jeden powrót. Ekipa nie poznała okolicy wokół domu!

Wróciliśmy do nich po jakimś czasie i nie poznałem okolic tego domu. Okazało się, że dzięki pomocy lokalnej społeczności zrobili na podwórku dużo rzeczy: odremontowali pomieszczenie gospodarcze, ogrodzenie. Chłopaki zainicjowali budowę boiska, zaczęli być widoczni. Mama zaczęła funkcjonować zawodowo, wróciliśmy do innych ludzi, uśmiechniętych, chętnych do życia.

– opowiada architekt.

 

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij