×

Ognisko koronawirusa w szkole. 19 nauczycieli na kwarantannie

Ognisko koronawirusa w szkole potwierdzono w Białej Podlaskiej. Na kwarantannę skierowano 23 uczniów z rodzinami oraz 19 nauczycieli.

Szkoły w czasach pandemii

Pandemia koronawirusa wciąż budzi niepewność wśród nauczycieli, którzy nie są zachwyceni tym, że minister edukacji zrzucił im na głowę odpowiedzialność za zdrowie uczniów i jeszcze namawia rodziców, by, w razie, gdy dziecko zakazi się w szkole, dochodzili odszkodowania na drodze sądowej.

1 września placówki oświatowe wróciły do tradycyjnego modelu nauczania. Ministerstwo Edukacji Narodowej ograniczyło się do stworzenia specjalnych wytycznych epidemiologicznych i wprowadzenia możliwości skrócenia lekcji do 30 minut. Związek Nauczycielstwa Polskiego uważa, że to za mało. Związkowcy twierdzą, że resort umywa ręce, a wytyczne służą tylko przerzuceniu odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczniów na szkoły i samorządy.

Jak na razie, z danych opublikowanych 14 września przez resort edukacji wynika, że w trybie mieszanym pracują aktualnie 134 placówki, a w trybie zdalnym 43.

 

 

Ognisko koronawirusa w szkole

Teraz do tych statystyk trzeba będzie doliczyć Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u uczennicy pierwszej klasy. Wszyscy uczniowie z jej klasy, ich rodziny i 19 nauczycieli zostali odesłani na kwarantannę. Jak potwierdza Magdalena Kaproń z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim:

Na kwarantannę skierowano 20 uczniów wraz z domownikami. Dodatkowo 3 uczniów przekazano pod nadzór Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łosicach. Podejmowane są decyzje, jakie klasy zostaną skierowane do nauczania zdalnego, gdyż nie ma przesłanek do wprowadzenia zdalnego nauczania dla całej szkoły.

Decyzję o rezygnacji z nauczania w trybie stacjonarnym podejmuje dyrektor szkoły po uzyskaniu opinii sanepidu. Przypadek koronawirusa wykryty w bialskim ZSS nr 1 jest pierwszym potwierdzonym zakażeniem w placówce oświatowej w tym mieście.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.dziennikwschodni.pl, twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij