×

Odpowiedź Niemiec na kryzys migracyjny. Wywiesili olbrzymi baner

Odpowiedź Niemiec na kryzys migracyjny. Zachód bardzo zdecydowanie zareagował na działania polskich służb w stosunku do nielegalnych imigrantów z krajów muzułmańskich. W centrum Berlina odbyła się huczna manifestacja.

Polska nie popełni błędu Zachodu

Kryzys migracyjny z 2015 roku nauczył całą Europę z czym wiąże się przyjęcie gigantycznej ilości uchodźców pochodzących ze środowiska całkowicie odmiennego pod względem kulturowym. Wystarczyło zaledwie kilka lat, aby mniejszość muzułmańska zyskała możliwość dyktowania własnych warunków. Już w tej chwili w krajach takich jak Szwecja, Francja czy Wielka Brytania, istnieją dzielnice zrzeszające wyłącznie islamskich imigrantów, gdzie obowiązuje prawo szariatu.

Wyciągając wnioski z błędów popełnionych przed laty na Zachodzie Europy, Polska nie godzi się na nielegalną emigrację i z wielką stanowczością odpiera ataki ze strony Syryjczyków, Irakijczyków czy Afgańczyków, szturmujących naszą wschodnią granicę. Bezkompromisowe podejście Polski do tematu ochrony granic spotkało się z dużym entuzjazmem Niemców, którzy od kilku lat na własnej skórze przekonują się czym jest życie w multikulturowym kraju. Nasi zachodni sąsiedzi doceniają wysiłek polskiego rządu oraz żołnierzy, którzy skutecznie chronią Unię Europejską przed natarciem ze strony nieobliczalnych imigrantów.

Grupa Niemców pragnąc zamanifestować swoje poparcie dla działań Polaków, stanęła przed Bramą Brandenburską w Berlinie z ogromnym banerem. Na materiale można było przeczytać następujące hasło: „My dziękujemy polskiemu rządowi za ochronę dla Niemiec i Europy. Tak trzymać!”. Nie wiadomo na razie, kto jest autorem akcji.

Odpowiedź Niemiec na kryzys migracyjny

Podziękowania Niemców za działania polskich żołnierzy oraz Straży Granicznej wynikają ze znajomości zamiarów uchodźców. Szturmujący granicę imigranci otwarcie deklarują chęć przedostania się głównie do Niemiec. Przybysze z Syrii, Iraku oraz Afganistanu nie zamierzają osiadać w Polsce, gdyż tutaj nie mogą liczyć na oczekiwane świadczenia socjalne.

Szef MSW Niemiec Horst Seehofer w liście do do szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego zaproponował stworzenie wspólnych patroli polsko-niemieckich na granicy. Wysunął także pomysł zwiększenia zaangażowania Frontexu w obronę wschodniej granicy Unii Europejskiej. W przesłanym dokumencie czytamy:

Szczególnie mając na uwadze trudne uwarunkowania polityczne w stosunkach z Białorusią, dziękuję panu oraz polskiej Straży Granicznej za ochronę naszej wspólnej granicy zewnętrznej, której celem jest zapobieżenie w miarę możliwości nielegalnej migracji przez Białoruś do krajów Unii Europejskiej.

Minister obiecał także, że jest gotów udzielić wsparcia logistycznego np. w kwestii zakwaterowania migrantów.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij