×

46 ciał w ciężarówce! Przerażające odkrycie przypadkowej osoby

46 ciał w ciężarówce! Przerażającego odkrycia dokonał pracownik budynku, który znajdował się w okolicy. W naczepie odnaleziono także 16 kolejnych osób w bardzo poważnym stanie.

46 ciał w ciężarówce

Do tych dramatycznych zdarzeń doszło w San Antonio w Teksasie w USA. Wszystkiemu winien jest nielegalny przemyt migrantów. Byli przewożeni w naczepie ciężarówki. Wstępne ustalenia mówią, że osoby te zmarły z wyczerpania oraz przegrzania. Szef policji San Antonio Bill McManus poinformował:

Odkrycia dokonano w poniedziałek tuż przed godziną 18.00 czasu lokalnego. Pracownik pobliskiego budynku usłyszał wołanie o pomoc.

Z pojazdu ocalono 16 osób. Każda z nich trafiła do szpitali z powodu odwodnienia oraz udaru cieplnego. Wśród poszkodowanych znajdowało się czworo dzieci.

Na ten moment nie jest jasne, jakiej narodowości były zmarłe osoby. Władze ujawniły jednak, że dwójka ocalonych migrantów pochodziła z Gwatemali. Auto ciężarowe jechało z Meksyku. W miejscu odnalezienia zostało porzucone wraz z ludźmi uwięzionymi w środku. Należy dodać, że w Teksasie tego dnia było ponad 30 stopni Celsjusza.

Komendant straży pożarnej w San Antonio Charles Hood w rozmowie z mediami zdradził:

Ludzie zmarli z powodu wyczerpania i udaru cieplnego, a przyczepa nie miała sprawnej klimatyzacji ani dostępu wody.

Politycy o tragedii

W sprawie aresztowano już trzy osoby. Jak podkreśla gubernator Teksasu Greg Abott, za tę makabryczną sytuację odpowiada Joe Biden i jego polityka otwartych granic.

Z kolei burmistrz San Antonio Ron Nirenberg stwierdził:

Kryzys migrantów szukających schronienia jest zawsze kryzysem humanitarnym. Ale tu mamy do czynienia z przerażającą ludzką tragedią.

To makabryczne odkrycie jest jak dotąd najliczniejszym odnotowanym przypadkiem masowej śmierci migrantów w USA.

My w związku z tak straszliwymi zdarzeniami po raz kolejny apelujemy do dorosłych, aby nie zapominali o maluchach i zwierzętach. Zwłaszcza w tak upalne dni jak teraz. W ostatnim czasie bardzo głośno było o śmierci małego Szymona w rozgrzanym samochodzie. Tragedia miała miejsce w Szczecinie.

Źródła: www.nytimes.com, abc7.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij