×

Politycy PiS są wyjęci spod prawa i obecnych obostrzeń? Tłumne obchody Smoleńska

Obchody smoleńskie odbyły się dzisiaj o godzinie 9:00. Wbrew obowiązującym przepisom i nakazom uczestniczyło w nich spore grono osób.

Obchody smoleńskie ważniejsze od kwarantanny?

W tym roku wypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej i pomimo pandemii zorganizowano obchody. Odbyły się w Warszawie pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Na miejscu pojawili się Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, premier, Mateusz Morawiecki i prezes PiS, Jarosław Kaczyński, ale także inni politycy i posłowie związani z obecnym rządem.

O godzinie 9:30 premier złożył kwiaty pod pomnikiem oraz udał się z delegacją na groby osób, które zginęły w katastrofie. Zebranym towarzyszyła także orkiestra wojskowa oraz dziennikarze, którzy relacjonowali to wydarzenie. W internecie rozpętała się prawdziwa burza dotycząca obchodów.

Internauci są wściekli

Najwyraźniej posłowie PiS są wyżej od praw, które wprowadzają. Internauci nie kryją wściekłości, że obchody smoleńskie są ważniejsze niż kwarantanna, bowiem dopatrują się w zachowaniu polityków hipokryzji. Obywatele nie mogą udać się do lasów, wyjechać do rodziny i muszą ograniczać swoje swobody obywatelskie. Tymczasem dziś pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej pojawiły się tłumy.

Internauci wytykają brak maseczek, rękawiczek oraz zachowywania odległości. Wszyscy zastanawiają się, gdzie byli funkcjonariusze, którzy skrupulatnie wręczają mandaty osobom łamiącym zakazy oraz obostrzenia np. w postaci kary w wysokości 12 tys. złotych za jazdę rowerem. Oficjalnie stanowisko policji pojawiło się na twitterze i brzmi ono następująco:

W związku z obchodami 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej przypominamy, że nie mamy w tym przypadku do czynienia ze zgromadzeniem w trybie ustawy, a poszczególne osoby wykonują swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji. Podobnie, jak prowadzący relacje dziennikarz

Czy takie obchody powinny się odbywać w trakcie pandemii?

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, tvn24.pl, styl.fm
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować