×

Były szef Pentagonu o Smoleńsku. „Zostali brutalnie zamordowani przez Putina”

Były szef Pentagonu o Smoleńsku: Christopher Miller udzielił wywiadu w Radiu Wnet. Stwierdził, że „katastrofa smoleńska nie była zwykłym wypadkiem lotniczym, lecz zamachem zorganizowanym przez Rosję”.

Reklama

Raport podkomisji smoleńskiej

Po wielu latach od katastrofy smoleńskiej dyskusja wobec tej tragedii rozgorzała na nowo. Ma to związek z raportem podkomisji smoleńskiej. Przypomnijmy – w poniedziałek odbyła się konferencja, na której Antoni Macierewicz przedstawił kolejny raport dotyczący katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

Macierewicz powiedział, że „przyczyną dramatu smoleńskiego był akt bezprawnej ingerencji, polegający na zniszczeniu samolotu eksplozją”. Podkomisja miała rzekomo potwierdzić (eksperci są bardzo sceptycznie nastawieni wobec przedstawionych w raporcie dowodów) „wybuch w lewym skrzydle na 100 metrów przed minięciem brzozy” i „eksplozję w centropłacie”.

Reklama

Były szef Pentagonu o Smoleńsku

Tezę o zamachu, przeprowadzonym na zlecenie Kremla, powtórzył także były szef Pentagonu Christopher Miller, który udzielił wywiadu w Radiu Wnet.

Miałem zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach upamiętniających prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz członków towarzyszącej mu delegacji, którzy zostali brutalnie zamordowani przez Putina 12 lat temu

– stwierdził Miller.

Wiemy, co robi Putin. (…) jesteśmy tutaj, by upewnić się, że Zachód o tym nie zapomni, będzie pamiętał o lekcjach z historii, która się powtarza. Nie możemy pozwolić, by Putin, jego totalitarny reżim, wciąż zabijał

– dodał.

Reklama

Christopher C. Miller to emerytowany pułkownik amerykańskiego wojska. Brał udział w operacjach militarnych w m.in. Iraku i Afganistanie. Obowiązki sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych pełnił w latach 2020-2021.

Całego wywiadu można wysłuchać poniżej:

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować