×

Próba zamachu na życie Zełenskiego udaremniona. Przy granicy schwytano 25 osób

Kolejna próba zamachu na życie Zełenskiego. Jak informuje „KyivPost” na Twitterze, przy granicy słowacko-węgierskiej schwytano 25-osobową grupę dowodzoną przez rosyjskie służby specjalne. Grupa miała jasny cel – fizyczną eliminację prezydenta Ukrainy.

Jak superbohater

Prezydent Andrzej Duda nazwał Wołodymyra Zełenskiego „superbohaterem naszych czasów”. Trudno się z tym nie zgodzić, bo chyba nikt nie przypuszczałby, że Zełenski, który jeszcze niedawno był kabareciarzem, okaże się bohaterem wojny.

Nagle okazało się, że zachodni politycy, rządzący bogatymi krajami UE, mogliby się wiele nauczyć od Zełenskiego. Jego odwaga i determinacja wzbudziły podziw na całym świecie. Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę było jasne, że Rosjanie będą chcieli zamordować Zełenskiego. Mimo to ukraiński prezydent nie skorzystał z propozycji Amerykanów, by się ewakuować z ojczyzny.

Próba zamachu na życie Zełenskiego

Już w pierwszych dniach rosyjskiej agresji mówiło się o kilku próbach zamachu na życie Wołodymyra Zełenskiego.

Do zabicia prezydenta wysłano m.in. grupę Wagnera i czeczeńskie siły specjalne. Ochrona Zełenskiego udaremniła próby zamachu dzięki informacjom przekazanym przez przeciwników wojny w szeregach rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Dzisiaj „KyivPost” poinformował o kolejnym zamachu na życie ukraińskiego prezydenta. Nieudanym. Schwytano 25-osobową grupę dowodzoną przez rosyjskie służby specjalne.

Ich celem była fizyczna eliminacja prezydenta Ukrainy

– czytamy na Twitterze.

Na razie nie znamy szczegółów zamachu. Wiadomo natomiast, że Rosjanie próbowali zamordować Zełenskiego już kilkanaście razy! Na celowniku opłacanych przez Rosjan zabójców są także inne najważniejsze na Ukrainie osoby.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij