×

12 tysięcy za jazdę rowerem? Takie mandaty wypisują w Krakowie…

Komendant Główny Małopolskiej Policji wyjaśnił, że dużo rozmawiał na ten temat z Głównym Inspektorem Sanitarnym i teraz sam jest specjalistą od koronawirusa. Stąd wie, że biegając i jeżdżąc na rowerze można się łatwo zarazić. Chyba, że się jedzie do pracy, to wtedy dużo trudniej… 12 tysięcy kary dla rowerzysty – takie mandaty nakłada się w trosce o zdrowie obywateli.

12 tysięcy kary dla rowerzysty

Mandaty w wysokości 12 tysięcy złotych otrzymali: rowerzysta przyłapany w sobotę na Bulwarze Kurlandzkim w Krakowie i kobieta, która wyszła na spacer. Jak pochwalił się Komendant Główny Małopolskiej Policji, w miniony weekend wysłał na ulice Krakowa pół tysiąca policjantów, żeby łapali spacerowiczów i rowerzystów.

Oprócz rowerzysty i kobiety na Bulwarze Kurladzkim, mandaty nałożono na dwie kobiety w Parku Dąbie, które nie tylko spacerowały, ale nawet siedziały na ławce. W „Gościu Wydarzeń” padło pytanie pod adresem Komendanta Głównego Policji o wysokość nałożonych kar. Gen. insp. Jarosław Szymczyk wyjaśnił, że zdrowie nie ma ceny:

To naprawdę nie jest czas na realizację swoich pasji, realizację swoich planów treningowych. To jest czas wyrzeczeń dla nas wszystkich

Dodał, że policjanci sami decydują o wysokości kary, a każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Specjalista od koronawirusa

Komendant Główny Policji w Krakowie ujawnił, że odbył tyle rozmów z Głównym Inspektorem Sanitarnym, że w zasadzie sam stał się specjalistą od koronawirusa. Jak wyjaśnił fachowo w „Gościu Wydarzeń”:

Osoba, która biegnie chodnikiem, cały czas oddycha ustami, a więc przyjmuje więcej mikrokropelek, które krążą w przestrzeni, ale i więcej ich wydziela. Takie rzeczy jak bieganie i rower można odłożyć na bok. Sam jestem zapalonym rowerzystą, od miesiąca przesiadłem się na trenażer i staram się tę aktywność realizować w miejscu zamieszkania.

Wyjątkiem są, oczywiście, dojazdy rowerem do pracy i z pracy. Wtedy, jak uważa Komendant Główny Policji, jazda rowerem nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, a nawet wręcz przeciwnie:

To jest wręcz wskazane, gdy chcemy, by środki komunikacji były w miarę puste.

Źródła: www.polsatnews.pl

Polecane

Może Cię zainteresować