×

Dostał mandat za palenie odpadami. Robił to, bo „pozwolił Jarosław Kaczyński”

Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego w Nowym Targu bardzo szybko obiegła kraj. Prezes powiedział tam, że „trzeba palić wszystkim, prócz oponami”. Okazało się, że pewien mieszkaniec Wejherowa potraktował tą rade zbyt poważnie. Funkcjonariusze wejherowskiej policji, przyłapali go na gorącym uczynku podczas spalania płyt wiórowych w piecu. 34-latek dostał mandat za palenie odpadami, którego nie przyjął.

Dostał mandat za palenie odpadami

Zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie 15 października. Mieszkańcy poinformowali Straż Miejską, że zauważyli chmurę gęstego i czarnego dymu, która unosiła się nad jednym z domów. 34-latka przyłapano, podczas gdy spalał w piecu odpady.

Mandat za palenie w kominku
Twitter

Mężczyzna w piecu typu 'koza’ spalał wiórowe płyty meblowe. W okolicy ulicy Strzeleckiej unosił się gesty, czarny i śmierdzący dym. Za spalanie odpadów mężczyźnie zaproponowano mandat karny w kwocie 500 złotych, ten jednak odmówił jego przyjęcia

– zawiadamiają strażnicy miejscy

Mężczyzna był nieugięty i pewny swoich racji. Na dodatek chciał, aby całe zajście zostało rozstrzygnięte przez sąd.

Na pytanie, dlaczego pali odpady w piecu, odpowiedział: „prezes PiS pozwolił wszystkim palić”

– dodają funkcjonariusze i zaakcentowali, że „takie pozwolenie nie stanowi normy prawnej”.

Skandaliczna wypowiedź prezesa Pis-u

Wypowiedź, na którą powołał się 34-latek, miała miejsce podczas spotkania zwolenników PiS z Jarosławem Kaczyńskim 4 września w Nowym Targu. W trakcie spotkania uczestnicy skarżyli się na ogromne podwyżki cen węgla i gazu. Prezes PiS stwierdził wtedy:

Trzeba w tej chwili palić wszystkim, poza oponami czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana

Oburzeni eksperci skomentowali wypowiedź prezesa Pis-u.

W mojej ocenie ta wypowiedź jest skandaliczna. Dlatego, że to, czym można palić w Polsce, określa obowiązujące prawo. To prawo mówi, że nie można palić odpadami, wilgotnym drewnem, flotokoncentratem, mułami kopalnianymi, węglem brunatnym i mieszankami z wykorzystaniem tych paliw

– wytłumaczył Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Flickr (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x