×

Nowy projekt Andrzeja Dudy. Prezydent wprowadza zmiany, które już obowiązują

Nowy projekt Andrzeja Dudy. Obecny prezydent pragnie wprowadzić zmiany w szkolnictwie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że proponowane przez niego regulacje już od dawna obowiązują.

Nowy projekt Andrzeja Dudy

Andrzej Duda spotkał się w ubiegły piątek z rodzinami w Pałacu Prezydenckim i zapowiedział, że zgodnie ze złożonym przez niego projektem działalność organizacji na terenie szkół będzie wymagała zgody ze strony rodziców.

Składam prezydencki projekt, który jednoznacznie przesądza, że działalność wszelakich organizacji na terenie szkoły wymaga przede wszystkim zgody rodziców. W Karcie Rodziny jest mowa o szeregu gwarancji jakie powinna mieć rodzina, a także o szczególnie ważnym prawie rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Prezydent podkreślił, że dzięki nowemu projektowi organizacje będą zobowiązane do wcześniejszego przedstawienia wszelkich informacji o swoim działaniu. Ma to zapobiec skandalom do jakich dochodziło w przeszłości, gdy wybrane szkoły zgadzały się na prowadzenie np. zajęć z edukacji seksualnej przez organizacje NGO.

Składam prezydencki projekt, który jednoznacznie przesądza, że działalność wszelakich organizacji na terenie szkoły wymaga przede wszystkim zgody rodziców. Organizacje zobowiązane będą do przedstawienia wszystkich informacji o swoim działaniu.

Andrzej Duda zaznaczył, że w dobie epidemii koronawirusa mieliśmy okazję przekonać się jak istotne jest, aby rodziny mogły edukować swoje dzieci w domach.

Edukacja domowa odbywała się w ostatnim czasie we wszystkich domach w Polsce. To działało dobrze. Nie mam wątpliwości, że rodzice powinni mieć ustawową możliwość korzystania z takiego rozwiązania.

Taki zapis już istnieje

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego wystosował do prezydenta zaskakujące pismo, z którego wynika jednoznacznie, że działania Andrzeja Dudy są bezcelowe, ponieważ identyczny zapis istnieje już w ustawie oświatowej.

Panie Prezydencie, to już jest zapisane w ustawie oświatowej z 2016 r. Podjęcie działalności w szkole przez stowarzyszenie/organizację wymaga uzyskania zgody dyrektora wyrażonej po uzgodnieniu warunków tej działalności i uzyskaniu pozytywnej opinii rady rodziców.

Karta Rodziny to deklaracja Andrzeja Dudy, którą prezydent przedstawił w czerwcu. W dokumencie znalazł się bardzo ważny zapis o ochronie dzieci ideologią LGBT oraz o tym, że małżeństwo zgodnie z polską konstytucją jest związkiem kobiety i mężczyzny. Karta Rodziny gwarantuje także, że rodzice mają prawo decydować o tym, w jaki sposób będą kształcić swoje dzieci. Dokument jest pewnego rodzaju odpowiedzią na bardzo liberalną politykę Rafała Trzaskowskiego, który nie ukrywa swojej sympatii do środowiska LGBT.

Według najnowszego sondażu, w wyścigu o fotel prezydenta RP prowadzi prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować