×

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Dane z Ministerstwa Zdrowia

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia w poniedziałkowy poranek 27 kwietnia poinformowało o 144 kolejnych chorych. Tym samym całkowita liczba pacjentów wzrosła do 11 761. Są też dobre wiadomości: wyzdrowiałych osób z dnia na dzień jest coraz więcej.

Koronawirus w Polsce

Wczoraj, tj. 26 kwietnia resort zdrowia poinformował (w sumie) o 344 nowych zakażeniach koronawirusem. W szpitalach przebywało 2749 pacjentów, co, jak zapewnił w wywiadzie minister zdrowia Łukasz Szumowski, nawet nie zbliża Polski do granicy wydolności służby zdrowia.

W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej szef MZ podkreślił, że w szpitalach zakaźnych na pacjentów czeka ok. 10,5 tysiąca łóżek, więc jest spory zapas. Ponadto, Szumowski o szczycie zachorowań mówi, że „to ciągle przed nami”, ale krzywą zachorowań udało się wypłaszczyć.

O te same dane pytał ministra zdrowia Jarosław Kaczyński, silnie zmotywowany, by 10 maja urządzić korespondencyjne wybory prezydenckie. Jak ujawnił Szumowski, prezes Prawa i Sprawiedliwości zadawał pytania, zmierzające w kierunku ustalenia, na jak wiele zachorowań Polska może jeszcze sobie pozwolić:

Prezes pytał, jak wyglądają przebiegi krzywych, ilu mamy chorych, ile jest zajętych łóżek w szpitalach, jakie mamy zasoby personelu medycznego, jakie są prognozy i kiedy może się to skończyć. Oczywiste pytania.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem 27.04

Jak co dzień Ministerstwo Zdrowia opublikowało na Twitterze i Facebooku dane o zarażeniach koronawirusem. Wynika z nich, że mamy 144 nowych przypadków. Dotyczą one województw:
wielkopolskiego (34),
śląskiego (31),
dolnośląskiego (28),
zachodniopomorskiego (13),
małopolskiego (12),
opolskiego (7),
pomorskiego (5),
kujawsko-pomorskiego (5),
podlaskiego (4),
świętokrzyskiego (3),
lubelskiego (2).

Tym samym ogólna liczba zakażonych wzrosła do 11 761, a ofiar śmiertelnych do 539, bo jak czytamy w komunikacie MZ:

Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K, 46-M Tychy, 76-K Gliwice, 78-M Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: twitter.com, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować