×

Starszy pan zapytał Beatę Szydło o darmowe leki. Jej odpowiedz oburzyła nie tylko jego

Wicepremier Beata Szydło zajmuje się sprawami społecznymi, w które wlicza się m.in. program skierowany do seniorów. Niejednokrotnie już podkreślała, że starsze osoby są dla niej bardzo ważną grupą, której należą się wszelakie przywileje. Jak to się ma jednak do rzeczywistości? To krótkie nagranie z udziałem wicepremier nie bez powodu wzbudziło spore emocje wśród polskiego społeczeństwa.

Niewygodne pytanie starszego mężczyzny

Bohaterem nagrania jest starszy mężczyzna, która zagaił Beatę Szydło wśród tłumu ludzi. Wykorzystując okazję, postanowił spytać o darmowe leki dla osób powyżej 75. roku życia, o których niegdyś mówiła wicepremier.

Przygotowaliśmy projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75. roku życia darmowe leki – mówiła podczas jednej z konwencji PiS Beata Szydło

Już na samym początku rozmowy zaznaczył, że „nie dostał ani jednego leku za darmo”, choć nie tak to miało wyglądać. Co na to Szydło?

A był pan u lekarza? – przerwała wicepremier

Ja się wciąż leczę! – odpowiedział mężczyzna

Pod koniec nagrania starszy pan zadał jeszcze jedno pytanie.

Mało tego. Za paskudnej komuny inwalidzi dostawali za darmo protezy, a teraz musimy dopłacać. To jest w porządku?

Odpowiedź Szydło odpowiedziała krótko.

Proszę skontaktować się z moim biurem

Nasuwa się w tym przypadku tylko jedno pytanie: jak ten starszy pan ma to zrobić?

Nagranie kończy się słowami mężczyzny „niech pani zrozumie…”

Jak twierdzi jedna z internautek, starszy pan dodał, że „tutaj nie chodzi tylko o niego, lecz o wszystkich inwalidów i niepełnosprawnych”. Na tę uwagę Szydło już podobno nie odpowiedziała.

Całe nagranie publikujemy poniżej.

Internauci nie kryją oburzenia tym, co usłyszeli na nagraniu

Za Tuska ludzie pytali, jak żyć, a teraz dobra zmiana pyta, czy chodzą do lekarza

Nie, poszedł do mięsnego, głupia kobieto

Darmowe lekarstwa to chyba największa, najbezczelniejsza ściema. Ponieważ rodzice wydawali po 200zł miesięcznie na leki, bardzo na to liczyłam. Typowe choroby osób starszych – nadciśnienie, jaskra, dusznica, demencja. Tylko jeden lek dla każdego był darmo. Rachunki takie same

Była premier boi się takich pytań. W sposób widoczny zupełnie sobie z nimi nie radzi – czytamy w komentarzach

Nie wiadomo dokładnie, kiedy powstało nagranie ani skąd pochodzi. Nie zmienia to jednak faktu, że ta rozmowa faktycznie się odbyła.

Przerażające statystyki

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor i Biuro Informacji Kredytowej podaje, że główną przyczyną zadłużania się seniorów są właśnie wydatki na leczenie. Kwota zadłużenia Polaków po 65 roku życia wynosi bowiem 7,3 miliarda złotych! To kolosalna kwota. Czy coś w tym kierunku w końcu się zmieni?

Może Cię zainteresować

zamknij