×

Jarosław Kaczyński o młodych kobietach. Nie rodzą dzieci, bo piją

Jarosław Kaczyński o młodych kobietach. W sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Ełku prezes PiS wypowiedział słowa, które obiły się szerokim echem w sieci. Nic w tym dziwnego. Jego wypowiedź komentują nie tylko internauci, ale czołowi politycy. Co takiego powiedział prezes partii rządzącej?

Jarosław Kaczyński o młodych kobietach

W sobotę w czasie spotkania z mieszkańcami Ełku Jarosław Kaczyński był pytany m.in. o dalsze wsparcie dla rodziny. Oczywiście prezes zapewnił, że jego partia zamierza podtrzymać wszystkie dotychczasowe działania. Dodał także, że chce podjąć też kolejne w celu zwiększenia dzietności.

Jeżeli tylko sytuacja finansów publicznych będzie na to pozwalała, to te sprawy też będą załatwiane. Jest to potrzeba dzisiejszej Polski, bo dziś rodzi się dużo za mało dzieci, nie za mało, tylko dużo za mało

Później dodał też, że młodych ludzi trzeba zachęcać przez na przykład budownictwo mieszkalne, jednak nie tylko… Mówił również o przełamywaniu pewnego „oporu kulturowego”. Podkreślił, że przykładowo Warszawa jest terenem bogatym, ale mimo to rodzi się tam niewiele dzieci. To właśnie później z ust Jarosława Kaczyńskiego padły słowa, które wywołały takie poruszenie:

Czyli to nie jest kwestia tylko materialna, to jest kwestia pewnego nastawienia ludzi, a w szczególności pań. Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna żeby popaść w alkoholizm to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa

Reakcja na słowa prezesa PiS o młodych kobietach

W czasie tego samego spotkania prezes PiS przyznał, że w latach 80., jeszcze w podziemiu pracował z „najlepszym specjalistą od alkoholizmu w Polsce”. To właśnie on powiedział mu, że pracując na oddziale dla alkoholików, wyleczył 1/3 mężczyzn, jednak żadnej kobiety. Właśnie dlatego Jarosław Kaczyński ostrzegł młode pokolenie pań:

Więc radzę z tym uważać, także młodym kobietom

Wszystkie te słowa wywołały w sieci prawdziwą burzę. Skomentował je m.in. Donald Tusk czy Adrian Zandberg:

Źródła: wiadomosci.wp.pl, dorzeczy.pl

Może Cię zainteresować