×

Nie żyje Tomasz Kuc. Dziennikarz przegrał długą walkę z COVID-19

Polskie media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Tomasz Kuc, wieloletni dziennikarz TVP i Polskiego Radia. Był zakażony koronawirusem. Odszedł w wieku 58 lat.

Nie żyje Tomasz Kuc

Jak podały Wirtualne Media, dziennikarz w ostatnich latach pracował w Polskim Radiu, gdzie od października 2016 do kwietnia 2017 r. był dyrektorem i redaktorem naczelnym, a wcześniej wiceszefem tej anteny. Przed tym pracował m.in. w redakcji publicystyki TVP Info i w TVP Białystok, publicznym Radiu Olsztyn (m.in. jako prezes) i Radiu Kielce.

Tomasz Kuc zmarł w niedzielę (22 listopada). Dziennikarz odszedł w wieku 58 lat. O jego śmierci poinformowało Polskie Radio RDC na Twitterze.

Tomasz Kuc z mediami publicznymi związany był przez ćwierć wieku. W latach osiemdziesiątych współpracował z licznymi pismami i wydawnictwami podziemnymi. Był dziennikarzem m.in. Radia Kielce, jednej z białostockich telewizji oraz zapalonym radiowcem, podróżnikiem, historykiem, harcerzem i rowerzystą.

– czytamy na stronie RDC.

Pożegnali dziennikarza

Prezes Polskiego Radia RDC Tadeusz Deszkiewicz na swoim Facebooku pożegnał Tomasza Kuca tymi słowami:

Mieliśmy zacząć współpracować w RDC… Po trzech tygodniach walki z koronawirusem przegrał. Żegnaj Tomku.

Informację o śmierci Tomasza Kuca zamieściła też Chorągiew Białostocka Związku Harcerstwa Polskiego:

Z żalem informujemy, że na Wieczną Wartę odszedł instruktor naszej Chorągwi, który piastował m.in. funkcje p.o. Komendanta Chorągwi, Przewodniczącego Chorągwianego Sądu Harcerskiego, członka Komendy Chorągwi oraz Rady Chorągwi, a obecny wiceprzewodniczący Chorągwianego Sądu Harcerskiego hm. Tomasz Kuc.

Ostatnio informowaliśmy o śmierci znanego blogera. Piotr Kuldanek także przegrał walkę z koronawirusem. Swój pobyt w szpitalu relacjonował w Internecie: „Game over, umierasz”.

Źródła: www.tvp.info, tvn24.pl, wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować