×

Nie żyje ppłk Artur Filipowicz. Służył na polsko-białoruskiej granicy

Nie żyje ppłk Artur Filipowicz. Doświadczony oficer i dowódca sił zbrojnych zmarł 3 lutego 2022 roku. Prywatnie mąż i ojciec. Żołnierze Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) i bliscy są pogrążeni w żałobie.

Nie żyje ppłk Artur Filipowicz

Bardzo smutną wiadomość przekazał rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej. Dowódca 151 Batalionu Lekkiej Piechoty w Skwierzynie, podpułkownik Artur Filipowicz nie żyje. Zmarł 3 lutego 2022 roku. Przyczyna śmierci nie została podana.

Ppłk Artur Filipowicz odszedł 3 lutego 2022 roku. Wyrazy współczucia dla rodziny – żony i syna

– napisał rzecznik WOT, który zaczął swój wpis słowami „MOŻNA ODEJŚĆ NA ZAWSZE, BY STALE BYĆ BLISKO”.

Kim był Podpułkownik Wojsk Obrony Terytorialnej Artur Filipowicz?

Ppłk Artur Filipowicz był doświadczonym oficerem, który od 1992 roku był związany z Ziemią Lubuską, Międzyrzeczem i w ostatnim czasie ze Skwierzyną. To tam spędził ostatnie lata swojej służby na stanowisku Szefa Sekcji Szkoleniowej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Priorytetem był dla niego kontakt z ludźmi. Wysoko stawiał poprzeczkę podwładnym, których podczas szkoleń motywował słowami: „jeżeli jest łatwo, to jest nudno”.

ppłk Artur Filipowicz nie żyje
miedzyrzecz.biz

Filipowicz był także weteranem i uczestnikiem IX zmiany w Afganistanie. Ostatnie święta Bożego Narodzenia spędził ze swoimi żołnierzami na służbie na granicy polsko – białoruskiej, gdzie bronił granic naszego kraju przed uchodźcami.

Bliscy i koledzy z pracy wspominają Artura Filipowicza jako wspaniałego człowieka i dobrego dowódcę. Dowódcę, który odszedł na wieczną służbę pozostawiając pustkę w sercach najbliższych i żołnierzy.

Rosja przerzuca wojsko i sprzęt na Białoruś. Co knuje Władimir Putin?

Od tygodni na granicy z Ukrainą zbierały się rosyjskie jednostki wojskowe. W ostatnich tygodniach Władimir Putin zdecydował jednak o przerzuceniu wojsk i sprzętu na Białoruś, gdzie trafiło dziesiątki pełnych składów kolejowych. Oficjalnie decyzja była związana z manewrami wojskowymi planowanymi na luty.

W trakcie manewrów Związkowa Stanowczość 2022, które odbędą się w dniach 10-20 lutego, Rosja i Białoruś przećwiczą odparcie agresji zewnętrznej

– informował wiceminister obrony Rosji Aleksandr Fomin.

Innymi powodami przerzutu wojsk i sprzętu ma być ochrona obiektów wojskowych i działania sił ochrony przeciwlotniczej.

Źródła: www.facebook.com, miedzyrzecz.biz
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij