×

Groźny incydent przy trumnie królowej Elżbiety II! Przerwano transmisję na żywo

Incydent przy trumnie królowej Elżbiety II – media obiegło niepokojące nagranie. Jeden z żołnierzy pełniących na miejscu wartę honorową, nagle stracił przytomność i upadł na ziemię. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę transmitującą wydarzenia z Pałacu Westminsterskiego w Londynie. Wyglądało to naprawdę groźnie!

Śmierć królowej Elżbiety II

Elżbieta II, królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, zmarła 8 września 2022 roku po 70 latach i 214 dniach panowania. Jej panowanie jest najdłuższym ze wszystkich brytyjskich monarchów. Co więcej, była najdłużej panującą odnotowaną w historii kobietą głową państwa. Po śmierci Elżbiety II, miejsce królowej zajął jej syn, Karol, którzy przyjął już królewskie imię Karol III.

Od minionej środy trumna z ciałem królowej Elżbiety II jest wystawiona na widok publiczny w siedzibie brytyjskiego parlamentu, czyli Pałacu Westminsterskim. Znajdować się tam będzie do dnia pogrzebu – szczegóły pogrzebu Elżbiety II.

Incydent przy trumnie królowej Elżbiety II

Obecnie przed Pałacem Westminsterskim ustawiają się gigantyczne kolejki ludzi, którzy pragną oddać hołd królowej. Tymczasem w siedzibie brytyjskiego parlamentu trumny królowej cały czas pilnują żołnierze. Szczególną uwagę zwrócił incydent u „udziałem” jednego z nich.

Zainstalowana w środku kamera uchwyciła moment, którym jeden z żołnierzy wyraźnie zaczął tracić równowagę. Szybko się jednak ocknął i wrócił do pełnienia warty honorowej. Chwilę później ten sam żołnierz dosłownie runął na kamienną podłogę twarzą. Widzimy, jak niemal natychmiast podbiegają do niego dwie inne osoby, aby mu pomóc. Inni żołnierze stali w tym czasie niemal w bezruchu, gdyż protokół zabrania w takich sytuacjach poruszania się i ustępowania z warty. Chwilę później transmisja na żywo została przerwana. Została wznowiona po kilku minutach.

Nagranie z momentu upadku żołnierza pełniącego wartę honorowa publikujemy poniżej:

Wcześniej doszło do podobnego incydentu

To nie pierwszy tego typu przypadek po śmierci Elżbiety II. Wcześniej hołd królowej miała oddać grupa łuczników. Gdy trumna była wynoszona z katedry św. Idziego w Edynburgu, jeden ze strażników upadł na ziemię.

Król Karol III zadecydował, że w związku ze śmiercią jego matki, żałoba w Wielkiej Brytanii potrwa do siedmiu dni po pogrzebie królowej.

Źródła: www.o2.pl, twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x