×

Nie żyje kultowy aktor dubbingowy. Jego głos kojarzą miliony fanów

Świat obiegły smutne wieści. Nie żyje Kirby Morrow, którego głos niewątpliwie kojarzą fani serialu „Dragon Ball Z”. Aktor odszedł w wieku zaledwie 47 lat.

Kultowy aktor dubbingowy

Kirby Morrow urodził się w 1973 roku w małej miejscowości Jasper. Jest absolwentem kierunku aktorskiego na Mount Royal University w Calgary. W swojej karierze zajmował się przede wszystkim podkładaniem głosu animowanym postaciom. Jego pierwszą poważną rolą dubbingową był Michaleangelo w serialu „Wojownicze żółwie ninja: Następna mutacja”.

Niewątpliwie miliony fanów kojarzą jego głos z „Dragon Ball Z”, gdzie w kanadyjskiej wersji podłożył głos samemu Goku. W jego dorobku artystycznym można znaleźć jeszcze takie postacie jak: Cole w „LEGO Ninjago”, Miroku w „Inuyasha” oraz Cyclops w „X-Men: Evolution”.

Aktor wystąpił także w telewizyjnych serialach, m.in. w „Stargate Atlantis”, czy „The Flash”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kirby Morrow (@realkirbymorrow)

Nie żyje Kirby Morrow

O śmierci kanadyjskiego aktora poinformował jego brat za pośrednictwem mediów społecznościowych. W piątek (20 listopada) rano, Casey Morrow zamieścił wzruszający post:

Kirby był błogosławioną i utalentowaną osobą, która przyniosła radość tak wielu. Rozkwitał dzięki miłości i przyjaźni swoich bliskich. Żył dla tego i ta pozytywna energia napędzała go do życia.

Brat zmarłego aktora dodał, że rodzina nie zna jeszcze przyczyny jego śmierci. Kirby Morrow odszedł w wieku zaledwie 47 lat.

Ostatnio informowaliśmy o śmierci Berta Belasco. Aktor wystąpił w takich serialach jak „Doktor House”, czy „Justified”.

Źródła: www.gateworld.net, www.insertlive.com, deadline.com
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij