×

Nie żyje Bronisław Cieślak. Przez wiele lat zmagał się z paskudną chorobą

Nie żyje Bronisław Cieślak. Uwielbiany przez Polaków aktor, znany przede wszystkim jako Sławomir Borewicz z serialu „07 zgłoś się”, zmarł w wieku 77 lat. Gwiazdor od wielu lat zmagał się z rakiem prostaty.

07 zgłoś się

Bronisław Cieślak przyszedł na świat w 1943 roku. Początkowo pracował jako dziennikarz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. W latach 70. jego kariera zmieniła tor i to właśnie wtedy zaangażował się w aktorstwo.

Około trzy lata temu Bronisław Cieślak przeszedł operację raka prostaty. Pomimo złego stanu zdrowia, aktor nie tracił optymizmu i traktował swoją chorobę ze spokojem. W jednym z wywiadów mówił:

Mam raka. Pogodziłem się z tym. Dziś to już nie jest choroba śmiertelna, tylko przewlekła, a ja podjąłem walkę o zdrowie i słucham się moich lekarzy.

Serialowy Borewicz w trakcie choroby nie rezygnował ze spotkań towarzyskich. W rozmowie z Super Expressem mówił, że rak prostaty to dość powszechne schorzenie u mężczyzn.

Spotykałem znajomych, za każdym razem co najmniej jednego, ponieważ choroba, o której rozmawiamy, dotyka wielu mężczyzn w moim wieku, także znanych pani. Nie jestem upoważniony, aby wymieniać ich nazwiska…

nie żyje Bronisław Cieślak 5

Nie żyje Bronisław Cieślak

Ostatecznie w związku z chorobą, aktor zdecydował się zrezygnować z pracy. Większość czasu spędzał w domu ze swoją żoną, Anną.

Czuję się dobrze, łykam pigułki, których nazwy nic państwu nie powiedzą, i żyję spokojnym rytmem. Praca? Nic z tych rzeczy.

W 2018 roku Bronisław Cieślak poinformował o tym, że udało mu się wygrać z rakiem. Niestety dziś rano mediami wstrząsnęła informacja o jego śmierci. Aktor, który zasłynął przede wszystkim za sprawą wybitnej kreacji aktorskiej w kultowym serialu „07 zgłoś się”, odszedł w wieku 77 lat. Nie wiadomo na razie, jaka była przyczyna zgonu.

Na początku kariery Bronisław Cieślak występował w cieszącym się dużą popularnością serialu pt. „Znaki szczególne”. Miał na swoim koncie role w filmach takich jak: „Bank nie z tej ziemi”, „Mrok”, „Na bank się uda”, „Złota mahmudia” czy „Latające Machiny kontra Pan Samochodzik”. Od 2009 roku wcielał się w postać detektywa Bronisława Malanowskiego w serialu „Malanowski i partnerzy”.

Obecny rok bez wątpienia zapadnie nam wszystkim w pamięci jako moment, w którym ze świata polskiej sztuki odeszło wielu, wybitnych artystów. Niecały miesiąc temu przeżywaliśmy śmierć Krzysztofa Krawczyka.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij