×

Najstarsza pacjentka, która wygrała z koronawirusem. Holenderka ma 107 lat!

Cornelia Ras mieszka w domu opieki. Przeżyła dwie wojny światowe i epidemię hiszpanki. Seniorka poczuła się gorzej 17 marca, dokładnie jeden dzień po swoich 107 urodzinach. Okazało się, że musi się zmierzyć z kolejnym wyzwaniem. Ale z tego również wyszła obronną ręką! Cornelia Ras to teraz najstarsza pacjentka, która wygrała z koronawirusem!

Zaszczytny tytuł odebrała tym samym 104-letniej mieszkance Piemontu – Adzie Zanusso.

Najstarsza pacjentka, która wygrała z koronawirusem

Cornelia to 107-letnia Holenderka, która mieszka w domu opieki społecznej. Jak informuje Gazeta „Algemeen Dagblad”, seniorka źle się poczuła podczas mszy w kościele, 17 marca.

Kobieta miała objawy koronawirusa. Test potwierdził najgorsze przypuszczenia… W dodatku podobne obawy zaczęli mieć kolejni mieszkańcy domu opieki, w którym mieszka 107-latka.

Zakażenie potwierdzono u 40 osób. 12 z nich zmarło. Ale seniorka nie zamierzała się poddać. Jak informują holenderskie media, 107-latka pokonała COVID-19!

Co więcej, pani Cornelia czuje się bardzo dobrze. Nie zażywa żadnych leków i porusza się o własnych siłach.

Seniorzy, którzy dają nadzieję

Cornelia Ras stała się tym samym najstarszą osobą, która pokonała COVID-19. Ale grono walecznych seniorów jest znacznie większe!

Wcześniej włoskie media informowały o 104-letniej kobiecie, która wygrała z chorobą. To Ada Zanusso, mieszkanka prowincji Biella w Piemoncie. Również pani Ada jest mieszkanką domu spokojnej starości.

Obawiałem się najgorszego, ale słyszę po głosie, że jest w formie. Nawet zaczęła z powrotem czytać i odmawiać wieczorem Różaniec! To kobieta o silnym temperamencie i pełna wigoru. W życiu pomaga jej przede wszystkim wiara oraz nawyk przebywania na świeżym powietrzu, nawet jeśli jest to tylko przydomowy ogródek warzywny.

– mówił syn kobiety.

„Cudowne” ozdrowienie pani Ady potwierdziła również jej lekarka Carla Furno Marchese.

Wcześniej światowe media informowały o 101-letnim mieszkańcu Wuhan, który uporał się z koronawirusem w imponującym tempie. Mężczyzna wyzdrowiał w tydzień! Podczas pobytu w szpitalu senior powtarzał, że musi wrócić do domu, ponieważ jego 92-letnia żona potrzebuje opieki. Podobna historia dotyczy 101-latka z Rimini. Mężczyznę uznano za zdrowego po niespełna dwutygodniowym pobycie w szpitalu. 101-latek mógł spokojnie wrócić do domu.

Poprzedni rekordziści mieli 98 lat i 95 lat. Ich historie napawają otuchą i udowadniają, że nawet będąc w grupie podwyższonego ryzyka, z tej batalii można wyjść zwycięsko!

 

Fotografie: Twitter, twitter.com

Może Cię zainteresować