×

101-letni Włoch pokonał koronawirusa. „Został wyleczony i wrócił do domu”

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa rzadko mamy do czynienia z dobrymi wiadomościami. Ostatnio jedna z nich nadeszła z Włoch. Najstarszy pacjent chorujący na COVID-19 został wyleczony i wypisany do domu.

Tragiczny bilans we Włoszech

Zbierająca śmiertelnie żniwo pandemia koronawirusa najmocniej spośród państw europejskich dotknęła Włochy. Do tej pory odnotowano tam 74 tysięcy zakażonych,  a ponad 7,5 tysiąca osób zmarło.

Wprawdzie ilość nowych zakażeń od kilku dni maleje, jednak wzrasta ilość ofiar śmiertelnych. Tylko od wtorku zmarły kolejne 683 osoby. Na szczęście są też i dobre wiadomości: ponad 9,3 tysiąca osób uznano za wyleczone i wypisano do domu.

Jedną z nich jest 101-letni mieszkaniec Rimini na północy Włoch.

101-latek pokonał COVID-19

Jak wiadomo, seniorzy są grupą najbardziej narażoną na powikłania powodowane przez koronawirusa. Ze względu na wiek oraz choroby współistniejące, ciężej przechodzą zakażenie niż osoby młodsze i w ogólnie lepszym stanie zdrowia. Tym większą otuchą napawają przypadki osób w zaawansowanym wieku, którym udało się pokonać COVID-19.

Kilka dni temu włoskie media poinformowały z dumą o wyleczonej 95-latce z Modeny. Do niedawna była ona najstarszą pacjentką, której udało się zwalczyć chorobę. Obecnie jednak znajduje się na drugim miejscu, gdyż palmę pierwszeństwa odebrał jej 101-letni mieszkaniec Rimini.

W zeszłym tygodniu z objawami choroby trafił do szpitala. W środę został uznany za wyleczonego i wypisany do domu. Informację tę potwierdziła osobiście wiceburmistrz miasta Gloria Lisi:

101-letni mieszkaniec Rimini, na północy Włoch, został wyleczony z koronawirusa i wrócił do domu

Źródła: niezalezna.pl, www.rmf24.pl, www.popularne.pl

Może Cię zainteresować