×

95-letnia kobieta wyleczona z koronawirusa. Czuje się świetnie!

Pierwsza pacjentka chora na koronawirus we włoskiej prowincji Modena, wyzdrowiał po ciężkiej chorobie. Pacjentka ma 95 lat.

95-letnia kobieta wyleczona z koronawirusa

Wirus przenikający przez granice państw na całym świecie jest szczególnie śmiertelny dla osób starszych. Wielu spekulowało, że właśnie dlatego Włochy, ze starzejącym się społeczeństwem, zostały tak mocno dotknięte wirusem.

Na szczęście pojawiają się też dobre wieści z Włoch. Po ponurej walce przeciwko Covidowi-19 w tym kraju pojawiła się iskierka nadziei. Zarażona 95-latka w pełni wyzdrowiała. Drugi pacjent, 27-letni mężczyzna z Carpi, w prowincji Modena, również wyzdrowiał.

Pierwsza wyleczona w regionie

Według włoskiego serwisu informacyjnego Ansa, kobieta pochodzi z Fanano, społeczności w Apeninach w Modenie. Mówi się, że to ona jako pierwsza w Modenie całkowicie wyzdrowiała.

Mówi się, że 95-latka i 27-latek byli pierwszym i drugim z 23 pacjentów w regionie, których skutecznie wyleczono od czasu wybuchu epidemii. Oficjalne dane mówią, że 23 osoby zmarły w Modenie od czasu wybuchu epidemii we Włoszech. Prowincja była jednym z pierwotnych obszarów zamkniętych w północnych Włoszech, gdy wirus zaczął przeczesywać ten region w zeszłym miesiącu.

Liczba ofiar śmiertelnych w całym kraju jest teraz większa niż w Chinach, w których wybuchła epidemia. We Włoszech wynosi ona na dzień dzisiejszy 4825.

Źródła: www.mirror.co.uk
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować