×

Japoński lekarz dożył 105 lat. Przez śmiercią zdradził sposób na długowieczność

Co zrobić, żeby jak najdłużej trwać w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym? Dowiemy się tego od wybitnego japońskiego lekarza, który niestety zmarł w 2017 roku w wieku 105 lat. Jednak jego bezcenne porady są cały czas na topie. Przyczyniły się one do wydłużenia średniej życia mieszkańców Japonii. Porady japońskiego doktora na długi żywot są bardzo proste!

Porady japońskiego doktora

Dr Shigeaki Hinohara to japoński lekarz, który dożył 105 lat. Jego książka zatytułowana „Living Long, Living Good” („Żyj długo, żyj dobrze”) przyniosła mu największą popularność. Wybitny lekarz podzielił się w niej swoimi wskazówkami na długie i szczęśliwe życie. Zaskakujące jest to, że dzięki poradom japońskiego doktora Japonia stała się czempionem pośród innych krajów, jeśli chodzi o długowieczność. Przeciętna Japonka żyje ok. 88 lat natomiast Japończyk ok. 81 lat.

Dr. Hinhohary dożył tak sędziwego wieku, ponieważ sam żył według zasad, które stworzył. Był aktywny zawodowo prawie do śmierci. Pracował po 18 godzin dziennie, a jego terminarz zapełniony był na kolejne lata.

Recepta na długowieczność doktora Shigeaki Hinohara

W jednym z wywiadów doktor Shigeaki Hinohara wyznał, że cudownie jest żyć długo. Jemu się to udało. Dożył wieku, którego wielu z nas może mu zazdrościć. Co radził innym, aby im również się udało?

Do 60. roku życia można pracować dla rodziny i osiągać swoje cele. Ale w późniejszych latach powinniśmy starać się wnosić wkład w społeczeństwo. Od 65. roku życia pracuję jako wolontariusz. Nadal pracuję 18 godzin, siedem dni w tygodniu i uwielbiam każdą minutę

– twierdził Shigeaki Hinohara.

Powyższa wypowiedź to jedna ze wskazówek doktora, który był pewny tego, że im dłużej będziemy aktywni zawodowo, tym lepiej dla nas. Hinohara zaobserwował, że większość osób, które zdecydowały się przejść na emeryturę, straciła sens życia.

Japoński doktor był też ogromnym popularyzatorem codziennej aktywności fizycznej. Radził, aby zaczynać od rzeczy prostych np. zamiast windy wybierać schody. Ba! Sam pokonywał dwa stopnie naraz w celu rozruszania mięśni.

Ostrzegał też, aby pilnować swojej wagi. Śniadania zaczynał od wypicia kawy, szklanki mleka i soku pomarańczowego z odrobina oliwy z oliwek. W ciągu dnia bywał tak zajęty, że zapominał o posiłkach.

Wszyscy ludzie, którzy żyją długo – bez względu na narodowość, rasę czy płeć – mają jedną wspólną cechę: nikt nie ma nadwagi

– podkreślił Dr Shigeaki.

Porada odnośnie nie ufania bezgranicznie lekarzom, może wydać się co niektórym kontrowersyjna. Dla niektórych obywateli porady lekarskie to świętość.

Kiedy lekarz zaleci wykonanie testu lub operacji, zapytaj, czy zasugerowałby, aby jego lub jej współmałżonek bądź dzieci poddały się takiej procedurze

– radził.

Nie są to wszystkie porady doktora, ciężko by było przytoczyć całość w jednym artykule. Na koniec podzielimy się z Wami Drodzy Czytelnicy jeszcze jedną z nich. Według lekarza dobra zabawa jest najlepszym sposobem na zapomnienie o bólu.

Oto gotowa recepta na długowieczność, na którą nie trzeba czekać w kolejkach. Czy komuś z Was uda się wdrożyć w życie, którąś ze wskazówek sympatycznego doktora?

Źródła: portal.abczdrowie.pl, businessinsider.com.pl, zdrowie.interia.pl
Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x