×

101-latek wyleczony z koronawirusa w ciągu jednego tygodnia. „To jego silna motywacja!”

101-latek wyleczony z koronawirusa! Gdy pan Dai trafił do szpitala, chciał pozostać w pełni samodzielny i odrzucał pomoc pracowników placówki. Najstarszy mężczyzna, u którego zdiagnozowano chorobę wywołaną groźnym wirusem, wyzdrowiał w ekspresowym tempie…

Poprzednia rekordzistka

Wcześniej najstarszą zarażoną koronawirusem pacjentką była Hu Hanyinga. W momencie, gdy trafiła do szpitala, kobieta miała 98 lat!

Panią Hu przywieziono do szpitala w Wuhan razem z jej 54-letnią córką. Obie panie były w stanie krytycznym. 98-latka cierpiała z powodu ciężkiego zapalenia płuc i niewydolności serca. Mimo bardzo poważnych problemów ze zdrowiem, zarówno matce, jak i córce udało się wyzdrowieć!. 98-latkę wypisano ze szpitala w Wuhan 1 marca.

101-latek zachorował na koronawirusa

Pan Dai to nowy rekordzista. Obecnie to on jest najstarszym pacjentem, u którego zdiagnozowano koronawirusa i z którego go wyleczono.

101-letni pacjent trafił do szpitala w Wuhan w lutym, ponieważ SARS-CoV-2 wywołał u niego zapalenie płuc. Ale stan sędziwego pacjenta, od początku oceniano jako… dobry!

Starszy pan nie chciał pomocy ani podczas jedzenia, ani w czasie porannej toalety. 101-latek nie potrzebował również wsparcia pracowników szpitala, gdy chodził po wodę lub chciał skorzystać z telefonu.

Często mówił o żonie

Starszy pan, mimo swojego wieku, jest bardzo aktywny. Zdyscyplinowania może mu pozazdrościć wielu młodych. Mężczyzna codziennie ćwiczy!

Pan Dai miał również inną silną motywację do tego, by wyzdrowieć. 101-latek ma młodszą żonę. Jak w rozmowie z DailyMail mówiła pielęgniarka Li Lai:

Często mówił o swojej 92-letniej żonie. Powiedział, że wkrótce musi mu się poprawić, aby mógł wrócić do domu i się nią zaopiekować.

Motywacja podziałała na tyle skutecznie, że starszy pan wyzdrowiał po… tygodniu! Ale w szpitalu pozostał jeszcze na obserwacji, przez kolejnych 14 dni.

Personel szpitala w Wuhan nie mógł uwierzyć, gdy pan Dai zdradził swój wiek podczas wypisywania ze szpitala. 101-latek ponoć uniósł kciuk do góry w geście zwycięstwa, po czym opuścił placówkę w Wuhan.

Kolejnych 30 zgonów

Wciąż zastanawiamy się, ile osób na świecie zabił koronawirus? Śledzimy z niepokojem doniesienia medialne i obserwujemy statystyki. A te nie są póki co zbyt optymistyczne.

Całkowita liczba zakażonych koronawirusem w Chinach kontynentalnych wynosi 80 552 osób, a łączna liczba ofiar śmiertelnych to 3 042.

W ciągu ostatniej doby odnotowano kolejnych 30 zgonów. W tym 29 w prowincji Hubei, z czego 23 w jej stolicy Wuhan – pierwotnym ognisku epidemii koronawirusa.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować