×

Wyciekło ostanie nagranie polskiego autokaru w Chorwacji! Później był wypadek

Nagranie z polskim autokarem w Chorwacji. Do sieci trafiło wideo z kamery monitoringu. Widać na nim przejazd autobusu z polskimi pielgrzymami na kilka minut przed tragicznym wypadkiem. Przypomnijmy, że zginęło w nim 12 osób, a ponad 30 zostało rannych.

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji

6 sierpnia ok. godz. 5.40 rano na 62. kilometrze autostrady A4, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec w kierunku Zagrzebia, doszło do tragicznego wypadku z udziałem polskiego autobusu. Z tego, co powiedział AFP rzecznik chorwackiej policji Marko Muric wynika, że autokar zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie.

W wyniku tego zdarzenia zginęło 12 osób, a 32 zostało rannych (w tym 19 osób w stanie ciężkim). Ofiary, to pielgrzymi jadący do bośniackiego Medziugorje.

Adam Niedzielski udał się do Chorwacji z wiceszefem MSZ Marcinem Przydaczem oraz psychologami i lekarzami. Co więcej, odwiedził poszkodowanych Polaków w szpitalu i zapewnił, że polski rząd nie zostawi ich bez pomocy.

Polskie państwo nie pozostawia swoich obywateli bez pomocy. Wraz z polską delegacją do Warszawy wraca czwórka poszkodowanych w tragicznym wypadku w Chorwacji. Pozostali pozostają pod najlepszą opieką w chorwackich szpitalach. Jesteśmy na bieżąco informowani o ich stanie zdrowia

– podał w sobotę o godz. 21:19 na Twitterze minister zdrowia.

Polska ambasada w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin ofiar wypadku autobusu w Chorwacji mogą uzyskać informacje.

Nagranie z polskim autokarem w Chorwacji

Chorwacki dziennik „Jutarnji list” ujawnił nagranie, które zarejestrowały kamery monitoringu autostrady. Na udostępnionym wideo widać polski autokar z pielgrzymami na 7 minut przed wypadkiem. Nic nie zwiastowało tragedii, która nastąpiła chwilę później.

Nagranie z polskim autokarem, który roztrzaskał się w Chorwacji można obejrzeć poniżej:

Z miejsca wypadku usunięto już rozbity autobus. Co więcej, wrak został przetransportowany do Zagrzebia.

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij