×

„Nuklearny atak na Kijów jest możliwy”. Wyciekł bardzo niepokojący raport

Fox News dotarł do wstrząsającego raportu, z którego wynika, że możliwy jest nuklearny atak na Kijów jest możliwy. Jeśli Ukraina nie złoży broni, Rosja ma sięgać po „coraz bardziej śmiercionośne narzędzia”, które miałyby zmusić ją do poddania.

Rosja zmienia swoją strategię prowadzenia wojny

Rosja zmienia swoją strategię prowadzenia wojny. Kolejna faza jest odzwierciedleniem frustracji Putina i bezradności rosyjskiej armii.

Jak mówi generał i strateg wojskowy Mick Ryan, „ten plan jest jeszcze bardziej improwizowany i brutalny niż poprzednie”. Zakłada bowiem „„utrzymanie obecnych zdobyczy, zniszczenie jak najwięcej infrastruktury i rozszerzenie wojny na zachód w celu odstraszenia zagranicznych bojowników i transportów pomocowych”.

Nuklearny atak na Kijów jest możliwy
Wikimedia Commons

„Nuklearny atak na Kijów jest możliwy”

Dyrektor amerykańskiej Agencji Wywiadowczej Departamentu Obrony, generał Scott Berrier, jest autorem raportu, na który składa się blisko 70 stron zapisków. Ekspert opisał w nim m.in. decyzje, jakie może podjąć w niedalekiej przyszłości Władimir Putin i wynikające z tego zagrożenia. Do dokumentu dotarła stacja Fox News, która podzieliła się bardzo niepokojącymi wieściami.

Od początku wojny w Ukrainie wiadomo, że głównym celem Władimira Putina jest przejęcie Kijowa i obalenie rządów Wołodymyra Zełenskiego. Tymczasem dziś mija 24. dzień inwazji, Kijów wciąż nie został zajęty przez Rosję, a rosyjska armia ma coraz większe problemy w swoich szeregach. Prezydent Ukrainy podał w sobotę, że Rosjanie stracili już ponad 13 tys. żołnierzy, a ponad tysiąc zostało wziętych do niewoli.

Pokrzyżowanie planów Putina i liczne porażki jego wojsk na polu bitwy mogą skłonić rosyjskiego dyktatora do podjęcia znacznie bardziej przerażających decyzji. Wśród zagrożeń generał Scott Berrier wymienia możliwość ataku nuklearnego na Kijów.

Ponieważ ta wojna i jej konsekwencje powoli osłabiają Rosję, Moskwa prawdopodobnie będzie w coraz większym stopniu polegać na nuklearnych zasobach, aby zasygnalizować Zachodowi swoją siłę

– napisano w raporcie, do którego dotarł Fox News.

nuklearny atak na Kijów jest możliwy
Wikipedia

Rosja pracuje nad nową bronią

Barrier wskazuje, że Rosja pracuje nad nową bronią. Bronią, która ma mieć zdolność do ominięcia zachodniej obrony i możliwość do „wyrządzenia niedopuszczalnych szkód”.

Źródła: dorzeczy.pl
Fotografie: Flickr/Zdj. ilustrujące (miniatura wpisu), Wikimedia Commons, Wikipedia

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij