×

Wołodymyr Zełenski o klęsce Rosji. „Są tchórzami i próbują ukryć tę prawdę…”

Wołodymyr Zełenski o klęsce Rosji. To jeden z głównych wątków, który został poruszony podczas nocnego nagrania w czwartek z udziałem ukraińskiego przywódcy. Zełenski oznajmił wówczas, że strategiczna porażka Moskwy jest już dla wszystkich oczywista. Nazwał Rosjan „tchórzami, którzy próbują ukryć prawdę”.

To już 79. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Za nami kolejny dzień wyniszczającej wojny w Ukrainie. Mimo że początkowo nikt nie dawał większych szans naszym sąsiadom, prawda jest taka, że agresorzy nie osiągnęli żadnych zakładanych celów, z czego celem nadrzędnym było podporządkowanie całej Ukrainy. Dziś, po licznych stratach w rosyjskich szeregach, wydaje się to być wręcz nieosiągalne.

Zełenski o klęsce Rosji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyzwyczaił nas już do swoich nocnych wystąpień, podczas których dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat wojny. W czwartek w nocy w mocnych słowach podsumował rosyjską inwazję. Nie bez powodu nazwał Rosjan tchórzami.

Zdaniem Zełenskiego klęska wroga sprowadza się teraz do eskalacji brutalnych działań, w tym zbrodni na ludności cywilnej. Patrząc na doniesienia, które napływają do nas z Ukrainy, ciężko się z tym nie zgodzić.

Oni są tchórzami i próbują ukryć tę prawdę nowymi atakami rakietowymi, lotniczymi i artyleryjskimi

– powiedział ukraiński lider.

Prezydent Ukrainy zaznaczył również, że „strategiczna porażka Moskwy jest już dla wszystkich oczywista, także dla tych, którzy wciąż z nimi (Rosjanami) się komunikują”. W jego odczuciu Rosjanom brakuje jednak odwagi, aby przyznać się do porażki.

„To jest nonsens, to jest barbarzyństwo”

Zełenski nawiązał także do ataku na szkołę w Czernihowie w północnej części Ukrainy. Dowódców, którzy wydają takie rozkazy, nazwał nieuleczalnie chorymi.

Oczywiście, państwo rosyjskie jest państwem, w którym wszelka edukacja tylko przeszkadza

– powiedział ukraiński przywódca.

Prezydent Ukrainy podał również kilka statystyk. Jak dowiadujemy się z jego wystąpienia, od początku wojny w Ukrainie Rosjanie zniszczyli 570 placówek służby zdrowia, w tym 101 szpitali. Te liczby podsumował krótkim zdaniem.

To jest nonsens, to jest barbarzyństwo

– mówił Zełenski, dla którego jest to znak autodestrukcji Rosji.

Zełenski ostrzega: Cierpliwość Kijowa wobec negocjacji z Moskwą się kończy!

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x