×

Michał Wiśniewski osądził Kurdej-Szatan. „Nie ma nic gorszego niż dać się ponieść emocjom”

Michał Wiśniewski osądził Kurdej-Szatan. Piosenkarz w mocnych słowach odniósł się do afery wywołanej przez krnąbrną aktorkę. Jego zdaniem takie słowa nigdy nie miały prawa paść. Celebrytka przekroczyła wszelkie granice.

Wiśniewski odzyskał twarz

Barbara Kurdej-Szatan znalazła się na celowniku wszystkich po tym, jak opublikowała w Internecie, kipiący wulgaryzmami post, znieważający polską Straż Graniczną. Gwiazda „M jak Miłość” stwierdziła wówczas, że pogranicznicy są mordercami. 

Reakcja mediów i świata show biznesu na jej wypowiedź była natychmiastowa. Aktorka straciła pracę w TVP2 i jak szacują specjaliści, wkrótce jej dochody dodatkowo się zmniejszą. Teraz w sprawę wmieszał się również piosenkarz, Michał Wiśniewski.

48-letni artysta, który zaledwie kilka tygodni temu pojawiał się w prasie jako Michał W., dziś sam feruje wyroki. W wywiadzie udzielonym „Faktowi” stwierdził, że istnieją kwestie, w których należy bardzo starannie dobierać słowa.

Jej [Barbary Kurdej-Szatan – przyp. red.] wpis był bardzo emocjonalny, a nie ma nic gorszego niż dać się ponieść emocjom. Mega w porządku jest to, że potrafiła przeprosić.

Michał Wiśniewski zaznaczył, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zachowywanie wstrzemięźliwości i unikanie wypowiedzi w kontrowersyjnych obszarach życia.

Ja w sprawach politycznych swoje zdanie zachowuję dla siebie, jeśli chciałbym to zmienić, musiałbym uczestniczyć w życiu politycznym. Musimy pamiętać, że zawsze będziemy ponosić konsekwencje swoich zachowań, wypowiadając się politycznie. Sam kiedyś robiłem to bardziej nonszalancko, dziś zważam na słowa. Też byłem blokowany, a potem odblokowywany w różnych telewizjach. Myślę, że Basia powinna wziąć na wstrzymanie. Dziś jest uśmiercona, ale odżyje w innym serialu, w innej telewizji albo tej samej telewizji w innym czasie.

Michał Wiśniewski osądził Kurdej-Szatan

Piosenkarz nie może zrozumieć jak to możliwe, że osoba dorosła pozwoliła sobie na tak nierozważny ruch, który może doprowadzić do zniszczenia całej jej kariery.

Basia jest osobą dorosłą i powinna zdawać sobie sprawę, że jeżeli wyraziła swój pogląd w ten, a nie inny sposób, mając zasięgi większe niż niejedna telewizja i prasa, bo ogląda ją półtora miliona ludzi, odbije się to szerokim echem. To zaś oznacza, że musi ponieść tego konsekwencje. Czy one są adekwatne… nie sądzę, ale na tym polega życie.

Przypomnijmy, że 5 listopada Kurdej-Szatan opublikowała w swoich mediach społecznościowych wpis, w którym wstawiła się za nielegalnymi imigrantami, usiłującymi wtargnąć przemocą na teren Polski. Na Instagramie i Facebooku ukazał się wówczas jej naszpikowany obelgami post.

K… Co tam się dzieje! To jest k… «straż graniczna»? Straż? To są maszyny bez serca. Maszyny ślepo wykonujące rozkazy! Jak tak można! Boli mnie serce, boli mnie cała klatka piersiowa, trzęsę się i ryczę. Mordercy!

Zaledwie dzień później, widząc skutki własnych działań, Kurdej-Szatan usunęła wpis i w pokrętny sposób przeprosiła za nierozsądne zachowanie. Telewizja Polska nie zamierzała jednak przymykać oka na chamskie zachowanie aktorki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan)

Pożegnanie z TVP2

Jacek Kurski błyskawicznie opublikował na Twitterze decyzję o zwolnieniu aktorki z TVP2.

Obrona polskiej granicy pokazuje jak cenna jest praca polskich sluzb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków. B. Kurdej-Szatan nie bedzie już więcej premierowo występować w TVP. Ze względu na wcześniej nagrany cykl, ostatni odcinek serialu z jej udziałem wyemitowany zostanie 6.12 br.

Choć sprawa wydaje się już przesądzona, Barbara Kurdej-Szatan nie zamierza dać za wygraną. Opublikowała kolejny post, w którym próbuje wybielić się z własnych słów. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby TVP zmieniło swoją decyzję. Aktorka musi rozpocząć poszukiwania nowej pracy lub liczyć na pieniądze z instagramowych współprac.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan)

Fotografie: Facebook, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij