×

Kaczyński spotkał się z uczniami. Po publikacji zdjęcia wybuchła afera

Jarosław Kaczyński spotkał się z uczniami ze Szkoły Sióstr Prezentek w Krakowie. Pamiątkowe zdjęcie na Twitterze zamieścił Ryszard Terlecki. To, w jaki sposób wicemarszałek Sejmu skomentował fotografię, nie spodobało się internautom i wywołało burzę w sieci.

Kaczyński spotkał się z uczniami

W Polsce są osoby, które oprawiłyby zdjęcie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w ramkę, dodatkowo pochwaliłyby się nim także w social mediach. Ale są też osoby, które nie chciałyby mieć takiego zdjęcia w swoim albumie.

Uczniowie i profesorowie ze Szkoły Sióstr Prezentek w Krakowie, potraktowali to spotkanie jak zaszczyt. Gdy odwiedzili Sejm, udało im się zrobić zdjęcie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim. Wszyscy, również politycy, pozowali do zdjęcia z uśmiechem i z dumą.

Ryszard Terlecki postanowił pochwalić się zdjęciem w sieci. Nie wszystkim spodobało się to, jak skomentował fotografię…

Wicemarszałek Sejmu uznał, że spotkanie z prezesem PiS jest wielkim zaszczytem dla uczniów.

W Sejmie grupa uczniów i profesorów ze świetnej Szkoły Sióstr Prezentek w Krakowie. Rzadko się zdarza, aby wycieczka szkolna miała okazję spotkać się z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Świadczy to o renomie, jaką cieszy się szkoła. Do zobaczenia w Krakowie!

– napisał Ryszard Terlecki.

Afera w komentarzach

Słowa wicemarszałka Sejmu wywołały niemałe poruszenie. Internauci zwrócili uwagę Terleckiemu, że to nie zdjęcie z prezesem partii rządzącej w Polsce świadczy o renomie czy statusie szkoły.

O renomie szkoły to świadczą np. dobrzy nauczyciele i sukcesy uczniów, a nie spotkanie z prezesem partii. Naprawdę nie wie pan co mówi

– czytamy w komentarzu jednej z internautek.

W innych komentarzach nie brak kpiących uwag (pojawiła się np. propozycja utworzenia tablicy pamiątkowej). Padło też sporo niecenzuralnych słów, nie nadających się do publikacji.

Szkoła Sióstr Prezentek zajmuje 287 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022. W Krakowie jest na miejscu 15.

Źródła: www.o2.pl, www.se.pl
Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij