×

PZPN wydał oświadczenie odnośnie sobotniego meczu w Izraelu. Wiadomo, czy się odbędzie

Mecz Polski z Izraelem odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi planami. Przez chwilę sytuacja nie była jasna, ponieważ wczoraj w tym państwie miał miejsce niebezpieczny atak rakietowy.

Atak rakietowy ze strefy Gazy

We wtorek, 12 listopada, w Izraelu miał miejsce ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy. Była to odpowiedź na śmierć islamisty Baha Abu Al-Atta i jego żony. Obje zginęli we wcześniejszym ataku lotniczym izraelskich sił zbrojnych. Wszędzie słychać było syreny alarmowe, a w południowej oraz środkowej części kraju zamknięto wszystkie szkoły i uczelnie. Z kolei wojsko radziło cywilom, by nie wychodzili z domów nawet do pracy, o ile nie jest to konieczne.

W sobotę w Izraelu ma się odbyć mecz eliminacji do mistrzostw Europy, w którym zagrają reprezentacje Polski oraz Izraela. Dlatego sytuacja jeszcze bardziej zaniepokoiła Polaków. Oczywiście pojawiło się mnóstwo wątpliwości, czy spotkanie się odbędzie.

Mecz Polski z Izraelem odbędzie się!

PZPN wydał właśnie oświadczenie odnośnie sobotniego meczu. Zapadła decyzja, że Biało-Czerwoni wylecą na mecz do Izraela. Spotkanie odbędzie się w planowanym terminie, miejscu oraz czasie.

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że reprezentacja Polski zgodnie z wcześniejszym programem wyleci w piątek, 15 listopada 2019 roku do Izraela. Rozegra tam zaplanowane w terminarzu UEFA spotkanie eliminacji mistrzostw Europy.

Biorąc pod uwagę napiętą sytuację w kraju gospodarza meczu, PZPN po licznych rozmowach i konsultacjach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, ambasadą Polski w Izraelu, federacją piłkarską Izraela oraz przedstawicielami UEFA, podjął decyzję o udaniu się do Jerozolimy i rozegraniu planowanego meczu eliminacji ME.

Nasi rozmówcy i partnerzy organizujący te rozgrywki zapewnili nas o wykluczeniu ryzyka. Dodatkowo o gwarancjach bezpieczeństwa podróży i pobytu reprezentacji Polski oraz grupy ok. 2000 polskich kibiców, wybierających się do Izraela. Jednocześnie gospodarze meczu zaapelowali do polskich kibiców o odpowiedzialność i bezwzględne zastosowanie się do przepisów prawnych obowiązujących na terenie Izraela.

Polski Związek Piłki Nożnej zastrzega sobie prawo podjęcia stosownych i stanowczych działań w sytuacji, kiedy w związku z meczem Izrael – Polska będzie zagrożone bezpieczeństwo polskich piłkarzy i kibiców

Będziecie kibicować?

Źródła: sport.onet.pl
Fotografie: instagram.com

Może Cię zainteresować