×

Mecz Polski z Izraelem zagrożony? Wszystko przez wczorajszy atak rakietowy

Mecz Polski z Izraelem zagrożony? Na szczęście nie, ale najprawdopodobniej odbędzie się w innym miejscu niż było to planowane. Wszystko przez wczorajszy ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy.

Niebezpieczny ostrzał rakietowy, miliony ludzi w schronach

We wtorek na terytorium Izraela miał miejsce atak rakietowy ze Strefy Gazy. W związku z nim zamknięto szkoły, uczelnie oraz urzędy w południowej i środkowej części kraju. Z kolei cywilów poinstruowano, aby zostali w swoich domach i nie wychodzili nawet do pracy, chyba że jest to konieczne oraz dopóki nie otworzy się publicznych schronów. Według izraelskiej prasy 20 z 50 wystrzelonych rakiet zostało przechwyconych przez system Żelazna Kopuła.

Mecz Polski z Izraelem zagrożony?

Z powodu ataków rakietowych mecz eliminacyjny do Euro 2020 Izrael – Polska, który ma odbyć się w Jerozolimie w sobotę 16 listopada, może zostać przeniesiony w inne miejsce. Prezes PZPN Zbigniew Boniek na konferencji prasowej w Warszawie poinformował:

Jesteśmy w stałym kontakcie z MSZ i z federacją izraelską oraz z UEFA. W ciągu 24 godzin będziemy mieć informacje na temat tego meczu. Naszej drużynie nic nie ma prawa się stać. Bezpieczeństwo jest priorytetem. Chcemy z naszymi przeciwnikami zagrać mecz piłkarski i aby jedyne ryzyko jakie było, to to, kto go wygra. Jesteśmy przygotowani na to, że w sobotę zagramy z Izraelem w Jerozolimie. Na razie logistyka się nie zmienia

Z kolei Nissan Tzur, korespondent izraelskich mediów w Polsce, w rozmowie z portalem Onet.pl powiedział:

Na razie nikt nie wie, co będzie. Decyzja zostanie podjęta w ciągu najbliższego dnia lub dwóch dni. W izraelskich mediach można było przeczytać, że być może mecz zostanie przeniesiony na Cypr lub Maltę albo z Jerozolimy do Hajfy, która znajduje się na północy, daleko od Strefy Gazy

Nasza reprezentacja planowo ma wylecieć z Warszawy do Tel Awiwu w piątek rano. Jednak jej awans do Euro 2020 jest już pewny.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Instagram.com

Może Cię zainteresować