×

Pogrążona w żałobie matka zmarłego 3,5-letniego Kacperka wystosowała apel

Matka trzyipółletniego Kacperka, którego ciało znaleziono w sobotę rano, przeżywa teraz ciężkie chwile. Kobieta znajduje się pod opieką psychologiczną. Apeluje, aby nie oskarżać ojca chłopca.

3,5-letni Kacperek nie żyje

Od 27 kwietnia trwały poszukiwania Kacperka, po tym, gdy około godz. 19 wpłynęło zgłoszenie o jego zaginięciu. Tego dnia chłopiec przebywał ze swoim ojcem na terenie ogródków działkowych w Nowogrodźcu. Niedaleko miejsca zdarzenia przepływa rzeka Kwisa.

Gdy tylko ojciec stracił dziecko z oczu i nie mógł go odnaleźć, zawiadomił o tym policję. Funkcjonariusze, którzy zjawili się na miejscu, stwierdzili po badaniu u mężczyzny 0,7 promila alkoholu w powietrzu wydychanym. Kilka dni później usłyszał on zarzut narażenia zdrowia i życia Kacperka.

Od feralnego dnia przeszukano już mnóstwo terenu oraz wiele kilometrów rzeki, wykorzystując m.in. dron oraz sprzęt straży pożarnej – dwa sonary oraz dwa roboty podwodne. Policja zakładała najgorszy scenariusz – dziecko wpadło do pobliskiej rzeki Kwisy i utonęło. W poszukiwaniach pomagał były detektyw Krzysztof Rutkowski, który zjawił się na miejscu wraz ze swoją firmą Rutkowski Patrol.

Matka trzyipółletniego Kacperka wystosowała apel

W sobotę (09.05) rano pojawiła się informacja, że znaleziono ciało Kacperka. Tego dnia policjanci prowadzili poszukiwania na odcinku pomiędzy Nowogrodźcem a Parzycami. W piątek zawodowy płetwonurek, który jednocześnie jest biegłym sądowym, wskazał w wodzie miejsca trudno dostępne, które jego zdaniem należy dokładniej sprawdzić. Zrobił to na podstawie analizy obrazu z kamer w miejscach wcześniej przeszukiwanych. W jednym z nich odnaleziono ciało zaginionego przed ponad tygodniem chłopca. 

Krewny 3,5-letniego Kacperka potwierdził jego tożsamość. We wtorek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Jak informuje Polsat News, matka dziecka od momentu zaginięcia była objęta opieką psychologiczną policji. Jak powiedziała:

We wtorek rano, pojawiła się u mnie pani psycholog z wrocławskiej policji. Była ze mną przez cały dzień i pomogła mi dzieci jakoś nastawić do tego.

Ojciec Kacperka wciąż przebywa w areszcie. Mama chłopca poinformowała, że nie ma z nim żadnego kontaktu. Zrozpaczona kobieta zaapelowała:

Przestańcie oczerniać Rafała!

Do tych słów przyłączył się także Krzysztof Rutkowski. Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.fakt.pl
Fotografie: www.facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij