×

Pogrzeb 3,5-letniego Kacperka odbędzie się dzisiaj. Bliscy chłopca mają prośbę

Sprawą zaginięcia, a później poszukiwań Kacperka z Nowogrodźca żyliśmy przez ostatnie tygodnie. Dziś możemy powiedzieć o definitywnym zamknięciu tej historii. Pogrzeb Kacperka odbędzie się dzisiaj o godzinie 13:00.

Pogrzeb Kacperka

Najbliższi Kacperka zaapelowali, aby ze względu na skomplikowaną sytuację rodzinną, w pogrzebie uczestniczyła wyłącznie najbliższa rodzina i znajomi. Krewni zmarłego poprosili także, by żałobnicy nie przychodzili ubrani na czarno. Msza święta pogrzebowa odbędzie się dziś o godzinie 13:00 w kościele parafialnym św. Mikołaja w Nowogrodźcu. Trumna z ciałem Kacpra Błażejowskiego zostanie odprowadzona na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu parafialnym w Ołdrzychowie.

3,5-letni Kacper Błażejowski z Nowogrodźca zaginął w poniedziałek 27 kwietnia w godzinach popołudniowych. Akcja poszukiwawcza trwała bardzo długo ze względu na trudne warunki wodne panujące w rzece Kwisie. W poszukiwania zaangażowane było niemal pół tysiąca strażaków, policjantów polskich i niemieckich oraz żołnierzy, w tym płetwonurkowie oraz ratownicy z psami tropiącymi. Ciało dziecka odnaleziono dopiero 9 maja rano. Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła przypuszczenia detektywa Rutkowskiego o tym, że przyczyną śmierci było utonięcie. Prokuratura wykluczyła udział osób trzecich w wypadku.

Ojciec dziecka, który sprawował opiekę nad Kacperkiem w momencie nieszczęśliwego zdarzenia znajduje się w areszcie. Został zatrzymany za narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to 5 lat więzienia. Mężczyzna ma na swoim koncie ma również kradzieże, za które musi odsiedzieć zasądzony już wcześniej wyrok. Nie podano do wiadomości publicznej, czy zostanie zwolniony, aby uczestniczyć w pogrzebie syna.

Fotografie: Facebook.com, imgur.com

Polecane

Może Cię zainteresować