×

Mateusz Morawiecki prosi o modlitwę. Sytuacja jest poważna

Mateusz Morawiecki prosi o modlitwę w intencji dziennikarza, który z powodu zakażenia koronawirusem walczy w szpitalu o życie. Koronawirus daje nam każdego dnia dowody, że jest bardzo groźny i nikt z nas nie powinien go lekceważyć – podkreślił szef rządu.

Dziennikarz Piotr Semka w ciężkim stanie

Piotr Semka to prawicowy dziennikarz, w przeszłości związany m.in. z „Rzeczpospolitą”, „Gazetą Polską”, „Wprost”, „Do Rzeczy” oraz „W sieci”. Wraz z Jackiem Kurskim napisali książkę „Lewy czerwcowy”. W 2019 roku otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Wolności i Solidarności.

Semka jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, ale nie poinformował o zakażeniu koronawirusem. O chorobie dziennikarza napisał natomiast w mediach społecznościowych jego znajomy. Chociaż wpis Jacka Łęskiego szybko zniknął, w sieci co rusz zaczęły się pojawiać niepokojące informacje na temat stanu zdrowia dziennikarza. Według Onetu, Semka trafił do szpitala już kilka dni po zakażeniu i jest pod respiratorem. Sytuacja jest poważna.

W komentarzach powtarzają się prośby o modlitwę za zdrowie dziennikarza.

Mateusz Morawiecki prosi o modlitwę

Do próśb dołączył również szef rządu. Premier Mateusz Morawiecki dodał na Facebooku wpis, w którym odniósł się do wiadomości o chorobie Piotra Semki.

Koronawirus daje nam każdego dnia dowody, że jest bardzo groźny i nikt z nas nie powinien go lekceważyć. Właśnie dotarła do mnie informacja o tym, że pod respirator trafił jeden z najwybitniejszych dziennikarzy politycznych w Polsce, red. Piotr Semka. Panu Redaktorowi życzę dużo siły w Jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji Jego zdrowia prowadzą Przyjaciele. Państwa również do tego zachęcam

– napisał premier.

Przypomnijmy: dziś w Polsce padł rekord zakażeń. W ciągu ostatniej doby odnotowano 29 978 nowych zakażeń koronawirusem i 575 zgonów z powodu COVID-19. W ostatnich dniach z powodu zakażenia koronawirusem w szpitalu znaleźli się m.in. Andrzej Piaseczny i Krzysztof Krawczyk, chociaż popularny wokalista przyjął szczepionkę Pfizera.

Szef KPRM nie pozostawia złudzeń: dodatkowe obostrzenia będą niezbędne. „Twardy lockdown” według Wirtualnej Polski ma zostać wprowadzony od przyszłego tygodnia.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij