×

Jasnowidz wskazał miejsce, gdzie może znajdować się ciało Madeleine McCann

Czyżby zbliżało się rozwiązanie długoletniej zagadki? Madeleine McCann odnaleziona przez jasnowidza dzięki jego wyjątkowym zdolnościom.

Madeleine McCann odnaleziona przez jasnowidza

Minęło już ponad 20 lat odkąd porwano Madeline McCann. Sprawa zyskała międzynarodowy rozgłos i do dziś zajmują się nią śledczy. Co prawda podejrzany o jej porwanie został ujęty, ale to wciąż nie zamyka tej historii. Jeśli nawet ujęto mordercę (obecny scenariusz zakłada poszukiwanie zwłok, a nie porwanej), to wciąż nie wiadomo co się stało z ciałem.

W tej materii zgłosił się Michael Schneider, który poinformował policję, że znalazł miejsce ukrycia ciała maleńkiej Madeline. Według jego słów dziewczynka niestety nie żyje i jest pochowana w Portugalii na północny wschód od Lagos. Jednakże według brytyjskiego dziennika The Sun Portugalczycy funkcjonariusze nie wierzą w ustalenia jasnowidza. Przekazali te informacje niemieckim śledczym, aby ci nie marnowali czasu. Schneider odebrał to bardzo personalnie:

Często masz reputację dziwaka lub kogoś, kto po prostu próbuje wycisnąć z kogoś pieniądze, a to dość bolesne. Nigdy nie biorę pieniędzy.

Niemieccy prokuratorzy twierdzą, że mają dowody, że Madeleine nie żyje. Jednakże rodzice Kate i Gerry McCann konsekwentnie przekonują, że „nigdy nie porzucą nadziei na znalezienie jej żywej”. Prokurator Hans Christian Wolters tłumaczył, że jego zespół jest „zadowolony” z postępów w śledztwie. Śledczy nie chcą jednak mówić o szczegółach.

Nie raz pomagał policji

Michael Schneider ma za sobą wiele lat doświadczenia i współpracy z policją. Ten 50-letni jasnowidz był w stanie pomóc policji w zlokalizowaniu zaginionej kobiety, którą znaleziono zwisającą z drzewa w ciągu 36 godzin od zaginięcia. Udało mu się również wskazać dokładnie, gdzie znajdzie się zamordowana para Peter Neumair (63 lata) i Laura Perselli (68 lat). Zniknęli ze swojego domu w Bolzano we Włoszech w styczniu 2021 roku.

Jak znajduje zaginione osoby? Schneider mówi, że jego techniką jest patrzenie na zdjęcie zaginionej osoby i zadawanie pytań. Zwykle kieruje je „w górę ku Bogu” i pyta się, czy zaginiona osoba to „żywa istota, czy martwa”. Następnie przesuwa palcami po atlasie, Mapach Google czy Google Earth „aż zatrzymają się w odpowiednim miejscu”.

Nie każdy wierzy w takie zdolności, jednakże policja potwierdzała skuteczność Schneidera. Czy tym razem także odnalazł zaginioną przed 20 laty Madeleine?

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, https://www.o2.pl/informacje/zagadka-madeleine-mccann-rozwiazana-wskazal-miejsce-pochowku-6647660041448064a , https://www.the-sun.com/news/3030685/madeleine-mccann-clairvoyant-michael-schneider/ , www.fakt.pl

Może Cię zainteresować

zamknij