×

Madeleine McCann Madeleine McCann

  BIO

 • Pseudonim: Maddie
 • Data urodzenia: 12 maja, 2003
 • Miejsce urodzenia: Leicester, Wielka Brytania
 • Rodzeństwo:

  Ma siostrę Amelie i brata Sean, którzy są bliźniętami urodzonymi w lutym 2005 roku.

 • Występy w TV:

  15 marca 2019 roku na platformie Netflix został wyemitowany ośmioodcinkowy serial dokumentalny poświęcony sprawie zaginięcia dziewczynki „Zaginięcie Madeleine McCann” (ang. „The Disappearance of Madeleine McCann”) w reżyserii Chrisa Smitha.

 • Ciekawostki:

  1. Dziewczynka ma charakterystyczną plamkę na prawym oku.

  2. McCannowie zachowywali pozorne opanowanie oraz oziębłość podczas udzielania wywiadów, co dla wielu było podejrzane. Małżeństwo później uzyskało odszkodowanie od gazet, które pozwali za oszczerstwo.

  3. Co jakiś czas odnajdują się dziewczynki przypominające Madeleine. Ostatnio media poinformowały, że być może nastolatka błąkająca się po Rzymie, to właśnie zaginiona Maddie.

  Jednak do tej pory testy DNA nie potwierdziły jeszcze u żadnej z tych osób pokrewieństwa z McCannami.

  4. Rządowe pieniądze, jakie przeznaczono na odnalezienie dziecka do 2018 roku, to w sumie 12 milionów funtów!

Madeleine McCann urodziła się 12 maja 2003 roku w Wielkiej Brytanii. To córka lekarzy Kate i Gerry’ego McCannów, która zaginęła 3 maja 2007 roku podczas rodzinnych wakacji.

Zaginięcie Madeleine McCann

Dziewczynka zniknęła z mieszkania na parterze budynku, w którym zakwaterowano rodzinę w miejscowości Praia de Luz w Algarve na południu Portugalii. Było to w czwartek 3 maja 2007 roku.

Z zeznań rodziców Madeleine wynika, że zostawili ją w pokoju hotelowym około godz. 19:30 czasu lokalnego i udali się na kolację w towarzystwie przyjaciół.

Gdy matka dziewczynki ok. godz. 22:00 weszła do pokoju, gdzie miała spać córka, zastała tylko puste łóżko oraz otwarte okno.

Śledztwo w sprawie Madeleine umorzone i wznowione

Portugalska żandarmeria początkowo uznała, że dziewczynka została uprowadzona. Jednakże później wysnuto hipotezę, że dziecko mogło umrzeć z niewiadomych przyczyn w swoim pokoju hotelowym.

Portugalska policja umorzyła śledztwo w 2008 r., ale Scotland Yard wszczął własne śledztwo trzy lata później.

Do tej pory dziewczynki, ani jej ciała nie odnaleziono...

zamknij