×

Łukasz Owsiany w ciężkim stanie. Co się stało reporterowi TVP?

Łukasz Owsiany w ciężkim stanie. Reporter TVP wybrał się na urlop nad morze. Niestety w czasie wyjazdu z dziewczyną doznał udaru mózgu. Obecnie leży w szpitalu. Czeka go kosztowna rehabilitacja. Bliscy 31-latka mają żal do pracowników koszalińskiego SOR-u, bo zignorowali pierwsze objawy i późno postawili właściwą diagnozę.

Łukasz Owsiany w ciężkim stanie. Co się stało?

Reporter TVP Wrocław wybrał się niedawno na urlop z dziewczyną. Niestety podczas wypoczynku nad morzem rozegrał się dramat. 31-letni Łukasz Owsiany, bo o nim mowa, doznał udaru mózgu. Jego stan określany jest jako ciężki.

To były nasze pierwsze wspólne wakacje. Poczuł się bardzo źle, natychmiast wezwałam karetkę

– mówi partnerka Łukasza, Sofia Popławska, również reporterka TVP3 Wrocław.

Zaczęło się od bólu głowy. Później Owsiany stracił przytomność. Został zabrany śmigłowcem na SOR koszalińskiego szpitala wojewódzkiego. A tam, zdaniem bliskich 31-latka, zlekceważono objawy wskazujące na udar mózgu i przez kilka godzin nie postawiono właściwiej diagnozy.

Trzymali go przez kilkanaście godzin, aż zaczął czuć się coraz gorzej. Ostatecznie doczekaliśmy się badania neurologicznego i wtedy dopiero postawiono diagnozę udar mózgu. Łukasz trafił do szpitala w Szczecinie, gdzie lekarze przyznali, że w Koszalinie stracono dużo cennego czasu. Teraz jest w śpiączce, w stanie bardzo ciężkim, ale stabilnym

– dodaje Sofia, cytowana przez TVP3 Wrocław.

W szczecińskim szpitalu Owsiany przeszedł operację neurochirurgiczną udrożnienia tętnic, ale już od ponad tygodnia jest w śpiączce.

Zbiórka na rehabilitację reportera TVP

Bliscy redaktora chcą złożyć skargę na pracowników koszalińskiego SOR-u. Teraz jednak robią wszystko, by pomóc Łukaszowi w szybkim powrocie do zdrowia. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na jego rehabilitację. W akcji pomagają również znajomi Owsianego i jego koledzy z pracy.

Szanowni Państwo,
Nasz kolega z TVP 3 Wrocław, Łukasz Owsiany leży obecnie w szpitalu w ciężkim stanie. Jako zespół biura prasowego codziennie współpracujemy z wieloma dziennikarzami i mediami i dobre relacje, wsparcie i pomoc, zwłaszcza w trudnych chwilach, są dla nas niezwykle istotne.

Czekamy na powrót Łukasza do zdrowia, niestety nie będzie to możliwe bez kosztownej rehabilitacji. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby się dorzucić, zostawiamy niezbędne informacje do przelewu:

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
Bank Pekao S.A. I Oddział Wrocław
45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
Z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia – DZIENNIKARZ

– czytamy na Facebooku Biura Prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Dwulatka doznała udaru słonecznego. Teraz mama dziewczynki ostrzega innych rodziców.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, wroclaw.tvp.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij