×

Dwulatka doznała udaru słonecznego. Była tylko na plaży

Dwulatka doznała udaru słonecznego. Evie była razem z mamą i rodzeństwem na plaży. Dzień był upalny, temperatura wynosiła ponad 28 stopni. Mimo ostrożności mamy dziewczynki, nie obyło się bez przykrych wydarzeń.

Beztroski dzień na plaży nie skończył się dobrze

Charlotte Finch wraz ze swoją 2-letnią córeczką i synami – 3-letnim Teddym i 12-letnim Harveyem spędzała miło czas na plaży w Somerset. Ona się opalała, a dzieci bawiły się, brodząc w wodzie po kolana. Dzień był bardzo upalny. Oczywiście mama zrobiła wszystko, aby dzieci były zabezpieczone przez gorącem. Były posmarowane kremem z filtrem i miały nakrycia głowy.

Gdy rodzina w końcu zdecydowała się na powrót, malutka Evie zaczęła źle się czuć. Jej oddech był nierówny, a malutkie ciałko rozpalane. Tuż po powrocie dziewczynka całkowicie opadła z sił. Gdy mama dotknęła jej czoła, przeraziła się. Było niesamowicie gorące.

Zmierzyłam jej temperaturę i było ponad 39 stopni. Dałam jej paracetamol w nadziei, że pomoże to obniżyć gorączkę.

– mówi Charlotte.

Dwulatka doznała udaru słonecznego
Źródło: Facebook

Dwulatka doznała udaru słonecznego

Mama była pewna, że nie ma czasu do stracenia. Wezwała lekarza rodzinnego. Ten po zbadaniu dziecka, natychmiast zadzwonił po pogotowie. Gdy ratownicy przybyli na miejsce, od razu przetransportowali dziewczynkę do szpitala Musgrove Park w Taunton. Na miejscu okazało się, że temperatura jej ciała wynosi 40 stopni!

Na szczęście medykom bardzo szybko udało się ochłodzić dziewczynkę. Dzięki zimnym napojom i lodom. Dziecko 6 godzin później wypisano. Jak się okazało, 2-letnia Evie miała miała udar słoneczny. Co mogło doprowadzić do wstrząsu, gdyby lekarzom nie udało się zbić jej temperatury.

Dwulatka doznała udaru słonecznego 3
Źródło: Facebook

Teraz Charlotte już wie, jak niebezpieczne potrafi być słońce. Dlatego ostrzega innych rodziców, aby uważali na swoje pociechy.

Nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak było gorąco z powodu cudownej morskiej bryzy. Zrobiłam wszystko, co miałam zrobić, zabezpieczyłam dzieci przed słońcem, ale małe ciałko Evie po prostu nie wytrzymało upału

— stwierdza.

Dwulatka doznała udaru słonecznego 2
Źródło: Facebook

Warto dodać, że udar może zdarzyć się też w domu. Jest to ekstremalnie rzadka sytuacja, ale się zdarza. Tak jak w przypadku mamy, która nie mogła obudzić córki z drzemki. W sypialni dziecka było tak gorąco, że również było w ogromnym niebezpieczeństwie.

Źródła: www.manchestereveningnews.co.uk, www.thesun.co.uk
Fotografie: Źródło: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij