×

31. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: znamy już cel zbiórki!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma grać do końca świata i jeden dzień dłużej. Póki co w pięknym stylu realizuje to postanowienie. Już wkrótce ruszy 31. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jerzy Owsiak zdradził, jaki będzie cel kolejnej zbiórki!

31. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Pierwszy finał WOŚP odbył się 3 stycznia 1993 r. Mijają kolejne dekady, zmieniają się rządy, zmienia się społeczeństwo, a WOŚP, zgodnie z zapowiedzią, niesie pomoc potrzebującym. Gdy w 1993 r. po raz pierwszy zebrano pieniądze (ponad półtora miliona dolarów), pojawił się pomysł założenia fundacji. Ta powstała już 2 marca. Sam Jerzy Owsiak wspominał po latach, że początki były nieśmiałe.

Ale później trafiliśmy na cały świat. Od samego początku łączyliśmy, nigdy nie dzieliliśmy

– mówił.

O tym, co wynikło z „nieśmiałych początków” najlepiej świadczą liczby… Podsumowanie ostatniej edycji WOŚP robi wrażenie! Zebrano 224 376 706 zł i 35 gr., co pozwoliło na zakup sprzętu do okulistyki dziecięcej.

A jak będzie w tym roku? Wiemy już, jaki będzie cel zbiórki!

Owsiak ogłosił cel zbiórki

Kolejna edycja charytatywnej akcji odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia (29 stycznia 2023 r.). Tego dnia na polskie ulice znów wyjdzie 120 tys. wolontariuszy ze skarbonkami. Wczoraj poznaliśmy cel kolejnej zbiórki!

Finał będzie dotyczył małych i dużych. Ale wiemy, że poradzimy sobie z tym problemem. Tym problem jest sepsa, a więc choroba, z którą trzeba natychmiast się rozprawić

— zapowiedział prezes WOŚP.

Doskonały sprzęt diagnostyczny, każda godzina, to jest 8 proc. szansy uratowania pacjenta. Po raz pierwszy gramy dla wszystkich — i dla dorosłych i małych pacjentów

— podkreślił Owsiak, dodając, że „bardzo szybka reakcja na pacjenta, u którego jest podejrzenie sepsy, ratuje mu życie”.

Hasło 31. Finału to „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”.

Przypomnijmy: sepsa to zespół objawów, spowodowany gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie. Może prowadzić do niewydolności wielu narządów, wstrząsu i śmierci pacjenta.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować