×

Nauczyciel pobiegnie w finale WOŚP. Rusza po rekord świata i rekord Guinessa

W sobotę 28 stycznia znany łódzki nauczyciel pobiegnie w finale WOŚP. Zamierza spędzić na bieżni… 24 godziny! Ale to tylko przedsmak tego, co ma się wydarzyć w ostatnim dniu lutego. Marcin Józefaciuk przystąpi wtedy do próby pobicia rekordu świata i rekordu Guinessa w biegu 48-godzinnym.

Nauczyciel pobiegnie w finale WOŚP

Marcin Józefaciuk to nauczyciel z 18-letnim stażem. Pracuje w Zespole Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi i przez ostatnie 5 lat był jej dyrektorem. O Józefaciuku zrobiło się głośno w ubiegłym roku, gdy zaczął  otwarcie mówić o problemach oświaty. Po długich i bezowocnych poszukiwaniach dobrych pedagogów, w końcu sam zdobył dodatkowe kwalifikacje i… zaczął uczyć siedmiu przedmiotów.

Choć grafik nauczyciela jest wypełniony po brzegi, Marcin Józefaciuk ma także czas na swoje pasje. Uwielbia biegać i zamierza to wykorzystać podczas zbliżającego się wielkimi krokami finału WOŚP. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, pedagog spędzi na bieżni elektrycznej… dobę!

Zaczynam w sobotę, 28 stycznia w samo południe i będę biegł do niedzieli do południa. Zapraszam na wspólny bieg i wsparcie WOŚP

– mówi Józefaciuk w rozmowie z „Faktem”.

Od południa w sobotę do południa w niedzielę moim zadaniem jest pokonanie 205 km

– dodaje.

To „tylko” rozgrzewka

Bieg podczas finału WOŚP ma być tylko rozgrzewką przed kolejnym szalonym wyzwaniem. Józefaciuk przystąpi do próby pobicia rekordu świata i rekordu Guinessa w biegu 48-godzinnym.

(…) za miesiąc 28 lutego spróbuję pokonać 410 km w ciągu dwóch dni. Dwie doby. 28 godzin aż do 2 marca.

– mówi łódzki nauczyciel.

Chcę sprawdzić, na ile jestem wytrzymały i czy jestem gotowy do próby pobicia rekordu świata. Chcę też dać przykład swoim uczniom i zachęcić ich do biegania, a finał WOŚP jest oczywiście dla mnie bardzo ważny, dlatego próbę generalną zaplanowałem celowo tak, żeby włączyć się we wspólną akcję.

– zdradza Marcin Józefaciuk.

Obecnie rekord świata w 24-godzinnym biegu na bieżni elektrycznej wynosi 265,2 km i posiada go Włoch Vito Intini. Natomiast w biegu 48-godzinnym to 410 km, a aktualnym rekordzistą jest Andrii Tkachik z Ukrainy. Czy Marcinowi Józefaciukowi uda się  ustanowić nowy rekord? Mocno trzymamy za to kciuki, ale przecież nie tylko o liczby tutaj chodzi…

Nauczyciel z Łodzi na własnym przykładzie pokazuje, że warto być ambitnym, pracowitym i wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka. Już w ubiegłym roku podjął się ustanowienia rekordu Guinnessa w biegu na bieżni elektrycznej dla WOŚP-u, uczestniczył też w III. Biegu Przegoń raka dla dzieciaka.

@c_bool Dyrektor szkoły z Łodzi – Marcin Józefaciuk, chce ustanowić Rekord Guinness’a ??‍♂️ Wielka siła i determinacja ?? Podziwiam #rekordguinnessa #bieganie #bieznia #worldrecord #fyp #dc #viral #trend ♬ Never Go Away (Radio Edit) – C-BooL

Fotografie: Facebook, Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com, www.facebook.com

Może Cię zainteresować