×

Miała najdłuższe paznokcie w Rosji. Obcięła je i zaczęła na nich zarabiać!

Shilenkova Elena, blogerka z Rosji, miała najdłuższe paznokcie w kraju. Zapuszczała je 6 lat, po czym obcięła i sprzedała. Nie uwierzycie, ile ktoś był w stanie za nie zapłacić!

Najdłuższe paznokcie w Rosji

Wszystko zaczęło się od zakładu. Dwie Rosjanki założyły się o to, której uda się zapuścić dłuższe paznokcie. Elenę Shilenkovą tak wciągnęła ta rywalizacja, że w ciągu roku udało jej się wygrać zakład i zgarnąć 3000 dolarów.

Jednakże po tym blogerka nie obcięła swoich paznokci. Po nożyczki, obcinarkę i pilniczek nie sięgnęła przez sześć lat! W efekcie jej 10 paznokci osiągnęło łącznie 150 cm (59 cali). A dzięki temu znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Ta „pasja” zapewniła Elenie dużą popularność. 32-latka była zapraszana do programów telewizyjnych, a jej konta w mediach społecznościowych obserwowało tysiące osób:

Uwielbiam mieć długie paznokcie, ponieważ zawsze poświęcam im dużo uwagi. Jeśli ktoś mnie spotka, to na pewno mnie nie zapomni. Ludzie widzą tysiące twarzy i zawsze są wymazywani z pamięci – ale ktoś z paznokciami takimi jak moje, nigdy nie zostanie zapomniany. Nie sposób mnie nie zauważyć.

Kobieta dodaje także, że ludzie na ulicy prosili, żeby pozwoliła zrobić sobie zdjęcie:

Ludzie reagują różnie widząc moje paznokcie, inni się boją, inni nie rozumieją po co to robię. Niektórzy twierdzą, że są super i proszą mnie o selfie lub mówią, że szanują mnie za moją cierpliwość. Są też tacy, którzy pytają mnie, kiedy je wreszcie obetnę.

Paznokcie śniły jej się po nocach

Blogerka musiała mierzyć się jednak z wieloma przeciwnościami losu. Aby nie uszkodzić długich paznokci, zrezygnowała m.in. z pływania i gry w tenisa:

Mój sposób pisania jest trochę inny. Po prostu muszę stale kontrolować wszystkie moje ruchy. Muszę pomyśleć wcześniej o wszystkich moich działaniach i ruchach, starać się unikać ostrych ruchów i „zachowywać się” delikatnie – ostre ruchy są moim wrogiem.

Niestety tak długie paznokcie mogą przynosić także wiele zmartwień. Elena przyznaje, że miewała nocne koszmary:

Najbardziej martwię się łamaniem paznokci we śnie i często mam koszmary, w których budzę się z krótkimi paznokciami. Sny są całkiem realne, więc budzę się w panice i uważnie sprawdzam paznokcie, aby się upewnić, że wszystko z nimi w porządku.

Obcięła paznokcie i zaczęła je sprzedawać

W 2020 roku Shilenkova Elena poinformowała w mediach społecznościowych, że zamierza w końcu obciąć swoje długie i zakręcone paznokcie:

Cześć, moi przyjaciele! Mam wiadomości. Latem (czerwiec-lipiec) obetnę paznokcie! Jeśli ktoś chce się ze mną spotkać, gdy jeszcze są długie, proszę o kontakt!

Jak zapowiedziała, tak zrobiła. 23 czerwca 2020 Elena obcięła paznokcie, a cały zabieg nagrała i wrzuciła do sieci. Blogerka zdradziła także, co zrobiła z obciętymi paznokciami:

Nie ścięłam paznokci dla pieniędzy czy sławy. Po prostu postanowiłam zrobić sobie przerwę i wrócić do krótszych. Dlaczego je sprzedaję? Ludzie pytali mnie o to i uznałam, że to dobry pomysł na zarobienie pieniędzy. Sprzedałam za tysiące dolarów jeden paznokieć kupującemu, którego nazwiska nie podam z oczywistych powodów.

Okazuje się, że kobieta znalazła aż 5 kupców!

Teraz dłonie Eleny wyglądają na bardzo zadbane. Ciekawe jednak, czy kobiecie brakuje długich i zakręconych paznokci. W końcu mogła się chwalić najdłuższymi paznokciami na świecie

Źródła: www.dailystar.co.uk, www.instagram.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować