×

18-latka ma najdłuższe nogi na świecie. Ich łączna długość to 269 cm!

Maci Currin długo nie mogła pogodzić się z tym, że nie wygląda tak, jak jej rówieśniczki. Dziś pęka z dumy i ma ku temu powody. 18-latka ma najdłuższe nogi na świecie! Jej lewa noga ma aż 135,267 cm, a prawa 134,3 cm. Tym samym nastolatka pobiła rekord Guinnessa.

Wyśmiewana przez rówieśników

Maci nie miała łatwego dzieciństwa. Dziewczyna bardzo szybko zaczęła rosnąć, co sprawiło, że musiała się zmierzyć z wieloma przykrymi uwagami ze strony rówieśników. Dzieci dokuczała Maci przy każdej okazji. Ale dziewczyna się nie poddawała. Zaczęła grać w siatkówkę, wymarzyła sobie też, że w przyszłości zostanie modelką.

Dziś obok Maci Currin trudno przejść obojętnie. Dziewczyna nadal wyróżnia się na tle swoich rówieśników. Zmieniło się jednak to, jak inni postrzegają Maci, a przede wszystkim — w jaki sposób nastolatka postrzega samą siebie.

Pochodząca z Austin w Teksasie Maci czuła, ze jej długie nogi są naprawdę wyjątkowe. To, co sprawiało, że przez jakiś czas wytykano Maci palcami, nastolatka postanowiła przekuć w atut. Bez kompleksów zawalczyła o pobicie światowego rekordu Guinnessa i… zwyciężyła. Maci udowodniła innym, że „inne” nie znaczy „gorsze”.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Maci Currin (@maci.currin)

18-latka ma najdłuższe nogi na świecie

Amerykanka pobiła rekord Guinnessa. Oficjalne uznano, że pochodząca z Austin w Teksasie Maci ma najdłuższe nogi na świecie. Zresztą… te liczby mówią same za siebie.

Lewa noga Currin mierzy 135,3 cm, a prawa 134,3 cm. A ponieważ Macy ma aż 208 cm wzrostu, obliczono, że jej nogi stanowią aż 64 proc. długości całego ciała. Jest to o tyle istotne, że zazwyczaj o długich nogach mówimy wtedy, gdy stanowią one ponad połowę wysokości. Gdy kobieta ma 165 cm wzrostu, przeciętna długość nóg wynosi 80 cm.

Nigdy nie byłam gnębiona z powodu moich długich nóg, ale wyśmiewano mnie dlatego, że byłam wyższa od wszystkich.

—  mówi Amerykanka.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Maci Currin (@maci.currin)

Maci wierzy, że pobicie rekordu otworzy jej drzwi do kariery w modelingu. Dziewczyna chce zostać najwyższą profesjonalną modelką.

Często zdarza się, że zbyt niski wzrost okazuje się przeszkodą w drodze do kariery modelki. Ale ostatnio świat mody coraz bardziej otwiera się na to, co nowe i inne. Kto wie, może wysoki wzrost Maci okaże się przepustką do kariery….? Currin przebiła Anję Rubik, która może się pochwalić pięknymi i imponującymi nogami. Mierzą one 110 cm. To dużo, a jednocześnie znacznie mniej, niż u Amerykanki.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Maci Currin (@maci.currin)

Maci ma już na koncie kontrakt z firmą Diesel, która zaprosiła do współpracy osoby, wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Nastolatka chciałaby w przyszłości otworzyć sklep z ubraniami dla wysokich dziewczyn.

Każdy jest wyjątkowy. Nie próbuj tego ukrywać, przyjmij to, co masz, ponieważ możesz znaleźć innych ludzi, którzy są tacy jak ty i którzy mogą się z tobą identyfikować

— przekonuje Maci.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Maci Currin (@maci.currin)

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x