×

Zmarła najstarsza osoba na świecie. Francisca Susano miała aż 124 lata!

Zmarła najstarsza osoba na świecie! Francisca Susano miała aż 124 lata i wiele wskazuje na to, że na całej kuli ziemskiej nie było starszego człowieka od niej. Kobieta urodziła się 1897 roku, a więc jeszcze w XIX wieku! Wychodzi więc na to, że w sumie żyła aż w 3 stuleciach! Kiedyś w rozmowie z mediami zdradziła, co jej zdaniem przyczyniło się do tak długiego życia.

Zmarła najstarsza osoba na świecie

Francisca Susano przyszła na świat na Filipinach 11 września 1897 roku, a więc w XIX wieku. Jej kraj był wówczas jeszcze pod rządami Hiszpanii. Kobieta była uważana za najstarszą osobę na naszej planecie. Od września 2021 roku przedstawiciele Księgi Rekordów Guinnessa weryfikowali dokumenty, które by to potwierdzały. Wtedy przedstawiciel Partii Seniorów, Rodolfo Ordanes, złożył rezolucję, dzięki której starowinka otrzymała wynagrodzenie. Jego równowartość wynosiła około 80 tysięcy złotych. Było jej ono potrzebne zwłaszcza teraz w czasie walki z koronawirusem.

Niestety kilka dni temu świat obiegła bardzo smutna informacja o jej śmierci. Odeszła w wieku 124 lat w swoim domu na Filipinach.

„Na zawsze pozostanie naszą inspiracją i dumą

Tragiczną informację przekazał w poniedziałek, 22 listopada, urząd miasta Kabankalan. To właśnie tam mieszkała Francisca Susano. Z kolei prezydent miasta, Pedro Zayco, żegnał ją w mediach:

Lola Iska [tak często ją nazywano – przyp. red.] na zawsze pozostanie naszą inspiracją i dumą.

Jake Carlyne Gonzales, który jest urzędnikiem ds. informacji publicznej w mieście, w rozmowie ze stacją CNN Filipiny, poinformował, że nie są znane jeszcze przyczyny śmierci Susano. Trwa oczekiwanie na wynik testu na koronawirusa.

Rodzia 124-latki poinformowała natomiast, że kobieta w ostatnim czasie była nadzwyczaj aktywna jak na swój wiek. Podkreślono także, że nie miała żadnych objawów jakiejkolwiek infekcji wirusowej.

Zmarła najstarsza osoba na świecie – jak udało jej się prowadzić tak długie życie?

124-latka kilka lat temu udzieliła wywiadu. Zdradziła wówczas swój przepis na długowieczność. Jej zdaniem wszystko zależy od diety.

Przyznała, że ona sama jada głównie warzywa i raczej stroni od mięsa. Co więcej, absolutnie nie pijała też napojów procentowych.

Źródła: www.facebook.com, www.o2.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij