×

Wyśmiewali ją za to, że wspiera WOŚP. Postanowiła się na nich odegrać

Sąsiedzi wyśmiewali ją za to, że wspiera WOŚP, kobieta przygotowała więc dla nich wyjątkową „niespodziankę”. Wcześniej specjalnie wrzuciła do puszki WOŚP 100 zł, żeby dostać więcej naklejek-serduszek.

Wyśmiewali ją za to, że wspiera WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od trzech dekad i każdego roku łączy tych, którzy pragną pomagać. W poprzednich latach przekonaliśmy się już, że szczytny cel, który jednoczy wielu ludzi, może także prowadzić do podziałów. Polityka zagląda także do puszek WOŚP.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Fundacja WOŚP (@fundacjawosp)

Jedna z mieszkanek Rabki Zdrój od początku wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie wszystkim się to podoba. Sąsiedzi rabczanki dokuczają jej i śmieją się, mówiąc, że „daje pieniądze Owsiakowi”. Mimo przykrych uwag ze strony sąsiadów kobieta się nie zraża i nadal pomaga WOŚP. Co więcej, z okazji 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowała niezwykłą niespodziankę dla „życzliwych” sąsiadów.

O pomyśle rabczanki napisał „Tygodnik Podhalański”.

Śmieją się, że daję pieniądze Owsiakowi. Będą wracać z kościoła, to przygotowałam im niespodziankę. Bo ja gram z Orkiestrą od początku

– wyznała kobieta w rozmowie z tygodnikiem.

Płot cały w serduszkach

Ci, którzy wspierają WOŚP i ci, którzy są przeciwni tej inicjatywie – wszyscy rozpoznają charakterystyczne czerwone naklejki-serduszka, które otrzymuje się po złożeniu datku wolontariuszom. To znacznie więcej, niż kawałek papieru z klejem. To symbol serca, które okazujemy. Symbol, którym oklejone są kurtki, torebki, plecaki.

Mieszkanka Rabki poszła o krok dalej i okleiła charakterystycznymi serduszkami… płot przy swoim domu. Kobieta zrobiła to, żeby zagrać na nosie sąsiadom, którzy są przeciwni wspieraniu WOŚP.

Wrzuciłam do puszki 100 zł, żeby mieć więcej serduszek

– przyznała mieszkanka Rabki Zdrój.

Czerwone serduszka wyjątkowo ładnie prezentowały się na niebieskim płocie. Możemy jednak przypuszczać, że sąsiadom kobiety niekoniecznie spodobał się taki widok…

100 zł od mieszkanki Rabki Zdrój, tak jak inne pieniądze, wrzucane w tym roku do puszek WOŚP, zostanie przeznaczone na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować