×

Lista otwartych restauracji w Zakopanem. Gdzie najlepiej udać się na obiad?

Lista otwartych restauracji w Zakopanem jest całkiem długa. Większość Górali sprzeciwiła się nielegalnym rozporządzeniom rządu i zaprasza na pyszne jedzenie. Podpowiadamy, gdzie najlepiej udać się na posiłek podczas pobytu w górach.

Akcja OtwieraMY w pełni

Zgodnie z zapowiedziami grupy Góralskie Veto dowodzonej przez Sebastiana Pitonia, w Zakopanem oraz okolicy właściciele restauracji oraz hoteli wrócili do pracy. Pierwszą restauracją, która wznowiła swoją działalność była Karczma Góraleczka na Krupówkach. Zaledwie 15 minut od otwarcia, które miało miejsce 23 stycznia, lokal zapełnił się gośćmi. Właściciele restauracji tłumaczyli wtedy, że powrót do pracy był jedynym sposobem, aby uniknąć zwolnienia 40 osób.

Zdecydowaliśmy się otworzyć, bo nie mieliśmy już wyjścia. Zatrudniamy niemal 40 osób, których nie chcę mieć na sumieniu. Codziennie ktoś przychodzi z płaczem, że nie ma na czynsz na prąd, na wodę. Otwieramy naszą restauracje w pełnym reżimie sanitarnym, jesteśmy do tego przygotowani tak samo jak spełniliśmy je podczas wakacji.

Polacy z całej Polski są ogromnie spragnieni wypoczynku, co można było zobaczyć w ubiegły weekend. Tłumy ludzi przyjechały do Zakopanego, aby świętować Walentynki. Od razu pojawiły się groźby ze strony rządzących mówiące o tym, że takie zachowanie doprowadzi do kolejnego zamknięcia gospodarki.

Lista otwartych restauracji w Zakopanem

Większość Polaków ma już świadomość, że ograniczenia wprowadzane przez rządzących są sprzeczne z Konstytucją RP. Ludzie doskonale wiedzą, że obostrzeniem nie można zakazywać handlu. W związku z tym, przybywa chętnych, którzy zamierzają wybrać się w góry. Turyści pragną wypocząć na łonie natury, pojeździć na nartach i zjeść dobry obiad. Przybywa osób, które zastanawiają się, gdzie można sprawdzić, które restauracje są otwarte. Niestety nie jest to takie proste, ponieważ ze względu na ryzyko kontroli ze strony Sanepidu nie powstała oficjalna lista działających lokali. Niemniej jednak, w sieci dostępna jest interaktywna mapa, dzięki której można odnaleźć część restauracji i barów, które nadal świadczą usługi. Osoby, które marzą o urlopie, powinny korzystać z trwającego chwilowo rozluźnienia, ponieważ wszystko wskazuje na to, że rząd już pracuje nad wprowadzeniem nowych obostrzeń.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować