×

List gończy za Żyłą! Jest podejrzany o zabójstwo dziennikarza w Parku Śląskim

Jest list gończy za Żyłą, domniemanym zabójcą dziennikarza w Parku Śląskim w Chorzowie, który zginął w marcu od ciosów nożem. Służby opublikowały zdjęcia podejrzanego mężczyzny, po którym ślad od czasu zbrodni zaginął. Śledczy podejrzewają, że może przebywać za granicą.

Zabójstwo dziennikarza w Chorzowie

Zabójstwo dziennikarza w Chorzowie wstrząsnęło nie tylko światem mediów, ale i całą polską. 30-letni Paweł K. który współpracował ze stacją TVN,  został zaatakowany nożem w samochodzie nieopodal stadionu GKS Katowice w nocy z 26 na 27 marca. Dziennikarz otrzymał łącznie ponad 50 ciosów nożem. Ofiara podczas ataku przebywała w samochodzie razem z kobietą, która zawiozła go na pogotowie. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Policja do dziś poszukuje mordercy, który według wstępnych ustaleń mógł zbiec do Niemiec. Sprawę prowadzi prokuratura rejonowa w Chorzowie.

List gończy za Żyłą

Policja poszukuje Kamila Żyły, męża kobiety, która spotkała się tego wieczoru z dziennikarzem. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 30-letniego dziennikarza w Parku Śląskim w Chorzowie. Sąd Rejonowy zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Kilka godzin po tej decyzji chorzowska prokuratura rozesłała  list gończy za poszukiwanym (konieczny warunek do rozpoczęcia oficjalnych poszukiwań). Prokuratura domaga się, aby Kamil Żyła był ścigany również poza granicami Polski. Aby wprowadzić w życie europejski nakaz aresztowania (w skrócie ENA), śledczy muszą wystąpić do Sądu Okręgowego w Katowicach.

Zarzuty usłyszał także znajomy Żyły, który miał pomóc w śledzeniu żony i namierzeniu zamordowanego mężczyzny.

Rysopis i zdjęcie podejrzanego

Chorzowska policja opublikowała na stronie internetowej chorzowskiej policji komunikat z rysopisem i zdjęciem podejrzanego. Z wpisu dowiadujemy się, że Kamil Żyła był zameldowany w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyzna mierzy 175-180 cm wzrostu, w sierpniu skończy 35 lat, ma ok 75 kg. wagi, szczupłą sylwetkę, brązowe oczy i ciemne włosy, który mógł przefarbować na blond. Znak charakterystyczny to wytatuowane logo klubu FC Barcelona.

List gończy za Żyłą
KMP w Chorzowie

Policja apeluje o kontakt do wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu podejrzanego. Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na ten temat, proszony jest o kontakt pod numerem 47 85 452 55 lub 112 lub e-mail na adres dyzurny@chorzow.ka.policja.gov.pl. 

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, slaska.policja.gov.pl
Fotografie: slaska.policja.gov.pl (miniatura wpisu), slaska.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij