×

Książę William chciałby włączyć się w walkę z koronawirusem. Czy wróci do pracy?

Książę William zadeklarował, że włączy się w walkę z epidemią koronawirusa. Czy to oznacza, że Cambridge powróci do swojej dawnej pracy w charakterze pilota helikoptera?

Epidemia koronawirusa szaleje

Wielka Brytania jest w Europie oprócz Włoch czy Hiszpanii jednym z największych ognisk koronawirusa. Do rozwoju epidemii na wielką skalę doprowadził fakt, że Brytyjczycy przez długi czas ignorowali zalecenia rządu dotyczące konieczności pozostania w domu. W chwili, gdy ilość zakażeń sięgała już 5 600, ludzie nadal podróżowali w zatłoczonych pociągach metra i tłumnie gromadzili się w centrach miast. Niedawno okazało się, że sam Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii został zakażony koronawirusem. Co gorsza, istnieje spore prawdopodobieństwo, że mógł zarazić królową Elżbietę II, z którą miał styczność kilka dni przed uzyskaniem diagnozy. W rodzinie królewskiej wystąpił już przypadek koronawirusa. Książę Karol jest nosicielem patogenu sars cov-19, jednak na szczęście nie wystąpiły u niego jak dotąd uciążliwe objawy choroby.

Książę William znów będzie pilotem

Jeszcze niedawno książę William pozwalał sobie na żarty z epidemii. Mówił, że z pewnością wiele osób chorujących na zwyczajne przeziębienie, dopatruje się u siebie obecności koronawirusa.

Założę się, że niektórzy mówią „Mam koronawirusa, umieram”, a Ty musisz im odpowiadać: „Nie umierasz, po prostu kaszlesz” (…) Swoją drogą, Cambridge’owie roznoszą koronawirusa, sorry.

Prawdopodobnie pod wpływem gwałtownego wzrostu ilości zachorowań na Covid-19, William zaczął traktować sprawę znacznie poważniej. Książę Cambridge zaangażował się w działania na rzecz pomocy osobom zmagającym się z koronawirusem. Jak donosi źródło związane z rodziną królewską, podczas wizyty w call center publicznej służby zdrowia National Health Service w Londynie, William miał powiedzieć, że zastanawia się na powrotem do pracy. Przypomnijmy, że w przeszłości William przez okres 2-óch lat pracował w krajowym pogotowiu lotniczym East Anglian Air Ambulance. Musiał odejść z posady, ponieważ miał zbyt wiele królewskich obowiązków.

William poważnie rozważa powrót do NHS w roli pilota helikoptera medycznego, aby wspomóc walkę z pandemią. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że cały kraj robi co może i chciał mieć w tym swój udział. Sytuacja jest jednak dość skomplikowana, bo pełni teraz ważną funkcję w rodzinie królewskiej.

Być może rozważania księcia Williama są spowodowane zakażeniem koronawirusem, które potwierdzono u jego ojca, księcia Karola oraz obawą, że jego babcia, Elżbieta II również może być nosicielką niebezpiecznego patogenu.

Rola Williama w walce z koronawirusem jest o tyle istotna, że zachorował jego ojciec. Na dodatek Harry i Meghan opuścili rodzinę, a książę Andrzej zniknął z życia publicznego. Williamowi wyraźnie zależy na tym, aby jakkolwiek wspomóc tę nierówną walkę.

Książę William mówił, że praca w East Anglian Air Ambulance to prawdziwy przywilej. Garrett Emmerson, szef pogotowia ratunkowego w Londynie Garrett Emmerson oświadczył, że książę William w każdej chwili jest mile widziany w szeregach załogi.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować