×

Królowa Elżbieta może mieć koronawirusa! U jej lokaja zdiagnozowano Covid-19

Królowa Elżbieta może mieć koronawirusa! Istnieje spore prawdopodobieństwo zakażenia, ponieważ monarchini miała kontakt z pracownikiem pałacu Buckingham, który choruje już na Covid-19. Brytyjczycy są zaniepokojeni stanem zdrowia królowej.

Królowa Elżbieta może mieć koronawirusa

O tym, że choroba może spotkać każdego, świadczą przypadki zachorowań wśród najbardziej znanych gwiazd. Z koronawirusem walczą m.in. aktor Tom Hanks, producent filmowy Harvey Weinstein czy wokalista zespołu Rammstein Till Lindemann.

Po tym, jak w środę potwierdzono obecność koronawirusa u księcia Karola, pojawiły się domysły, że pozostali członkowie rodziny królewskiej również mogą być zakażeni.

Szczęśliwie, 71-letni syn Elżbiety II ma łagodne objawy choroby, które pozwalają mu na w miarę normalne funkcjonowanie. Chory jest także premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson. Co gorsze, obaj zakażeni mieli w ciągu ostatnich kilkunastu dni bezpośredni kontakt z królową Elżbietą. Jak się okazuje, nie byli oni jedynymi osobami z Covid-19, które mogły zakazić monarchinię.

Brytyjskie czasopismo The Sun donosi, że koronawirusem zakażony jest również lokaj, który na co dzień przebywa blisko rodziny królewskiej. Anonimowy informator portalu zdradził, że w rodzinie królewskiej panuje przerażenie.

Wszyscy są przerażeni, boją się nie tylko o siebie, lecz również o królową i księcia. Jeżeli wszyscy do tej pory nie zostali zbadani, już wkrótce będą. W powietrzu wyczuwalny jest strach.

Ze względu na podeszły wiek (93 lata), monarchini znajduje się w grupie zwiększonego ryzyka, dlatego uzasadnione jest wykonanie testu na obecność koronawirusa.

Ryzyko jest duże

Szanse, że doszło do zakażenia u królowej Elżbiety II są spore, ponieważ lokaj nieustannie miał z nią styczność. Był odpowiedzialny m.in. za przynoszenie posiłków, napojów, witanie gości, wyprowadzanie psów czy nadzorowanie korespondencji.

Lokaj przychodził po psy i codziennie widywał się z królową. To przerażające, jak blisko byli.

Przed kilkoma miesiącami pracownik królowej otrzymał awans. Obecnie odbywa leczenie, przebywając w izolacji. Trudno określić, czy królowa miała kontakt z lokajem, gdy był już zakażony. Dla zachowania bezpieczeństwa Elżbieta II przeniosła się do posiadłości w Windsorze.

Oficjalne stanowisko Pałacu Buckingham na Twitterze przekazała Rebecca English:

Jej Wysokość cieszy się dobrym zdrowiem. Królowa ostatni raz spotkała się z premierem 11 marca i postępuje zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi zaleceniami. Nie będziemy tego więcej komentować.

Źródła: www.pudelek.pl, www.plotek.pl, pomorska.pl,
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować