×

Ksiądz stał się memem po tym, jak spryskał wiernych wodą święconą z… pistoletu

Ksiądz stał się memem. 70-letni Tim Pelc z parafii Detroit nie spodziewał się, że wywoła aż taką sensację. Chcąc zachować zalecany dystans społeczny podczas Wielkiego Tygodnia, do święcenia użył… pistoletu wodnego. „Ludzie najwyraźniej to polubili” – tłumaczy skromnie ksiądz.

Wielkanoc w cieniu pandemii

Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych księża prześcigali się w pomysłach na to, jak pogodzić tradycję z wymuszonym przez pandemię koronawirusa dystansem społecznym. Dla większości katolików Wielkanoc bez bytności w kościele, sakramentów i święcenia pokarmów jest po prostu nie do pomyślenia. W tej sytuacji niektórzy księża wprowadzili spowiedź samochodową lub święcenie zdalne. Takie przejawy pomysłowości masowo zdarzały się w Polsce, ale, jak się okazuje, nie tylko.

Polscy księża najwyraźniej nie mieli takiej siły przebicia, jak 70-letni Tim Pelc z parafii z Detroit. Podobnie, jak duchowni w Polsce, zdecydował się na święcenie samochodowe i zdalne jednocześnie, z tym, że wybrał oryginalne narzędzie do wody święconej. Postanowił ją rozpylać za pomocą… pistoletu na wodę.

Jako pierwsza zdjęcia z tego niecodziennego wydarzenia opublikowała parafia St Ambrose. Nie minęło kilka dni, a ojciec Pelc stał się ogólnoświatowym memem. Jak komentuje lekko zakłopotany duchowny:

Polubienia były nawet z Watykanu, co trochę mnie zaniepokoiło. Ale oficjalnie jeszcze nikt tego nie skomentował.

Ksiądz stał się memem

Duchowny ujawnił, że pistolecik z wodą święconą doskonale wpłynął na frekwencję:

To było nie tylko bezpieczne, to także świetna zabawa. Ludzie specjalnie przywozili swoje dzieci, żeby to zobaczyły. Mieliśmy naprawdę niezłą frekwencję. Wierni naprawdę polubili ten sposób świecenia.

Wielkotygodniowe święcenie w Detroit odbiło się szerokim echem w wielu krajach. Ojciec Pelc ujawnia:

Na Ukraine były duży odzew, a Niemcy okazali się bardzo rozrywkowi. Rozpoczęli całą dyskusję na temat rodzajów i jakości różnego typu pistoletów wodnych.

Zobaczcie zdjęcia i memy. Zabawne?

ksiądz stał się memem
Facebook
ksiądz stał się memem
Twitter
ksiądz stał się memem
Facebook
ksiądz stał się memem
Imgur
Źródła: www.facebook.com, www.buzzfeednews.com
Fotografie: Facebook, Twitter, Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij