×

Ksiądz ruga uczestniczkę pielgrzymki do Gietrzwałdu. Powód jest porażający!

Ksiądz ruga uczestniczkę pielgrzymki do Gietrzwałdu. Duchowny znany z kontrowersyjnych wypowiedzi znowu pojawił się na ustach internautów. A to za sprawą kolejnego nagrania z jego udziałem, które właśnie trafiło do sieci. Możemy na nim usłyszeć, jak ks. Woźnicki ostro zareagował na pytanie staruszki o… kawę. W obronie kobiety stanęła jej córka. Jej też się oberwało!

Ksiądz ruga uczestniczkę pielgrzymki – nagranie

Aktualnie ks. Michał Woźnicki z grupą wiernych bierze udział w pieszej pielgrzymce z Poznania do Gietrzwałdu. Powinien to być czas głębokiej modlitwy i zadumy. Jednak wystarczyło jedno pytanie starszej kobiety, by wyprowadzić duchownego z równowagi.

O co zapytała uczestniczka przemarszu, że ksiądz tak ostro zareagował i zrugał ją przy innych? Seniorka zaproponowała mu kawę. To w opinii duchownego było nie na miejscu, bo zakłóciło mu rozmowę z panem Bogiem.

Cisza jest święta. Pan Bóg mówi do nas w ciszy. Pierwsze słowa chce do nas powiedzieć i to na pewno nie jest słowo kawa czy herbata

— odpowiedział gorzko ks. Woźnicki do kobiety.

W obronie uczestniczki pielgrzymki stanęła jej córka, ale jej też się oberwało. Duchowny stwierdził, że kobieta powinna zabrać mamę do domu albo iść na kolanach do Gietrzwałdu.

Zabierać mamę i wracać do domu albo swoją pielgrzymkę prowadzić. W tej chwili powinna pani zdjąć buty i nie boso, ale na kolanach iść do końca miejsca, gdzie idziemy

— skwitował ksiądz, który nazwał ją „durną babą”.

Nagranie, na którym ksiądz ruga kobietę proponującą mu kawę, znajduję się poniżej:

Ksiądz ruga uczestników pielgrzymki. Inne nagranie

To nie było pierwsze kontrowersyjne zachowanie księdza w czasie pielgrzymki z Poznania do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie. Niedawno media obiegł filmik, na którym duchowny ruga pielgrzymów, z którymi wędruje i nazywa ich „hołotą”, ponieważ nie przepuszczają go w kolejce do toalety.

Jest obowiązkiem katolików, jeżeli idą z katolickim kapłanem i chcą mieć prawo do katolickiego kapłana, żeby zabezpieczyć toaletę: poranną, przed mszą, wieczorną

– przekonywał ks. Woźnicki.

Według niego, katolickiego duchownego nigdy nie powinna obowiązywać kolejka do toalety i nawet przed schorowanymi staruszkami musi mieć pierwszeństwo.

Kapłan jest pierwszy przed staruszką, chyba że staruszka umiera, mdleje. […] A nie, że wiek czy płeć uprawnia. Że ja mam prawo do toalety, bo my jesteśmy niewiasty. A ksiądz to co?

– pyta na nagraniu były salezjanin.

Kim jest ks. Michał Woźnicki?

Ksiądz Michał Woźnicki, to były salezjanin, który zasłynął dzięki skandalicznym wypowiedziom, krytykowaniem zakonników, kościelnych hierarchów i papieża, a także odprawianiem mszy w rycie rzymskim w swoim pokoju w domu salezjanów w Poznaniu.

Największy rozgłos zyskał w czasie pandemii, kiedy to mimo obowiązujących w Polsce obostrzeń prowadził w celi nabożeństwo, co zakończyło się interwencją policji.

Za swoje wybryki ks. Woźnicki został wyrzucony z zakonu oraz suspendowany, przez co nie może odprawiać mszy.

Prawomocny wyrok eksmisyjny zapadł w listopadzie 2021 r., ale ze względu na trwającą wówczas pandemię, sprawa eksmisji będzie miała swój finał dopiero 8 września br. Wtedy duchowny będzie musiał opuścić nielegalnie zajmowaną celę.

Ksiądz zwyzywał policjantów w sądzie. Puściły mu nerwy, gdy kazali mu ubrać maseczkę.

Źródła: www.onet.pl, noizz.pl, www.o2.pl
Fotografie: YouTube

Może Cię zainteresować