×

Codzienne wykonywanie deski przyniesie Ci 7 korzyści, o których nawet nie myślałeś!

Jeśli nadal robisz brzuszki to czas, by te ćwiczenia poszły w odstawkę.

Okazuje się, że nie ma skuteczniejszego ćwiczenia niż deska. Nie tylko angażuje mięśnie brzucha, ale także pozostałe partie ciała. Ćwiczenie umożliwia także wzmocnienie rdzenia, co jest bezpieczniejsze i mniej czasochłonne.

Oto 7 niesamowitych rzeczy, które zdarzą się z twoim ciałem, jeśli poświęcisz kilkanaście sekund dziennie, by wykonać deskę.

1. Twoje mięśnie staną się silniejsze

Choć deska sprawia, że całe ciało zostaje wzmocnione, najważniejsza w tym przypadku jest siła rdzenia. To ćwiczenie oddziałuje i angażuje większość partii mięśni co czyni je tak efektywnym!

2. Twoje plecy ci podziękują

Tradycyjne ćwiczenia jak brzuszki mogą powodować ból pleców i urazy. Wykonując deskę poprawnie nie narażasz się na kontuzje i ból pleców, a wręcz przeciwnie. To doskonałe ćwiczenie również ma mięśnie pleców!

3. Poprawi się twój metabolizm

Nie jest tajemnicą, że kiedy stajemy się starsi, nasz metabolizm ma skłonność do spowalniania. Aby temu przeciwdziałać, trenerzy polecają właśnie deskę. Spalisz więcej kalorii, niż podczas wykonywania tradycyjnych ćwiczeń, doprowadzisz do poprawienia siły rdzenia, dzięki czemu spalisz więcej energii w ciągu dnia. Niezbędne dla każdego, kto pracuje za biurkiem!

4. Poprawi się twoja postawa

Ramiona opadają? Doskwierają ci bóle pleców? Jeśli tak, czas na wzmocnienie mięśni pleców, czyli deskę. Podczas wykonywania ćwiczenia zwiększa się także siła pleców i ramion, a wiadomo, silniejsze partie pozwolą w łatwiejszy sposób utrzymać poprawną sylwetkę. Zdrowa postawa dzięki desce!

5. Poprawisz koordynację

Koordynacja ma więcej wspólnego z siłą niż praktyką. Skupiając się na pracy nad rdzeniem, ciało musi włożyć sporo wysiłku. Tak więc koordynacja przyjdzie naturalnie wraz z wykonywaniem deski.

6. Staniesz się bardziej elastyczny

Deska nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także pomaga je rozciągnąć. Ponieważ jest to trening na całe ciało, pozycja pozwala rozciągać mięśnie obojczyka, łopatek, pleców a nawet palców!

7. Staniesz się szczęśliwszy

Każdy, kto ćwiczył jogę wie, że niektóre ćwiczenia mogą okazać się niezwykle satysfakcjonujące. Deska angażuje całe ciało, zmusza do skupienia się także na oddechu. Ćwiczenie nie tylko zwiększa świadomość, ale także poprawia nastrój. A kto nie poczułby się szczęśliwy widząc efekty?

Może Cię zainteresować

zamknij